تور ویتنام

اطلاعات عمومی درباره ویتنام :

کشور ویتنام واقع در جنوب شرقی آسیا در شبه جزیره هند و چین قرار دارد . در غرب با کامبوج و لائوس و از شمال و شرق با چین همسایه است . کشوری که تا سال 1976 به صورت دو جمهوری متمایز ویتنام شرقی و ویتنام غربی شناخته میشد با ادغام در این سال به عنوان جمهوری سوسیالیسم شکل گرفت . هانوی ویتنام پایتخت این کشور است و سالانه تعداد زیادی گردشگر به خود جذب میکند .

آب و هوا ویتنام :

با توجه به نقشه ویتنام که به صورت منطقه ای باریک و دراز است طبیعتا اقلیم ناحیه شمالی و جنوبی کمی با هم متفاوت است و برای همین کشور ویتنام مقصد ها متفاوتی دارد . قسمت شمالی کشور معمولا گرم و مرطوب با اقلیم نیمه گرمسیری است . تابستان ها بین ماه های می و اکتبر هوا گرم ، مرطوب و بارانی است . زمستان ها بین ماه های نوامبر و آوریل هوا معتدل و نسبتا خشک میگذرد .

در قسمت جنوبی کشور اقلیم کاملا گرمسیری است و در تمام طول سال هوا گرم و مرطوب است . بیشترین میزان بارش در بین ماه های می و سپتامبر و کمترین میزان در بین ماه های اکتبر و آوریل گزارش شده. همین تنوع آب و هوایی و اقلیم متنوع از جاذبه های ویتنام محسوب میشود .

ساختار سیاسی و قانون اساسی ویتنام :

کشور ویتنام دارای ساختار سیاسی "جمهوری سوسیالیستی تک حزبی" میباشد و قانون اساسی حاکم بر کشور در سال 1992 وضع شده .

کشور ویتام دارای 58 ایالت و 3 شهرداری است .

نمایشگاه و فستیوال های ویتنام :

تقریبا هر ماه 3 الی 4 فستیوال و نمایشگاه در ویتنام برگزار میشود و در هر فصلی که با تور ویتنام 96 به این کشور سفر کنید حتما شاهد حداقل یک فستیوال خواهید بود.

مهم ترین فستیوال یعنی "Tet Nguyen Dan" (جشن سال نو) در اواخر ژانویه و اوایل فوریه و به مدت یک هفته برگزار میشود .میتوانید سفر تور ویتنام نوروز 96 خود را کمی جلو بیاندازید و در ماه بهمن به این کشور بروید تا شاهد این فستیوال جذاب باشید .

 • فستیوال بین المللی فیلم در ماه اکتبر برگزار میشود .
 • یکی دیگر از فستیوال های جالب و قابل توجه کشور ویتنام فستیوال عروسک خیمه شب بازی است .
 • فستیوال تاریخی و سنتی ویتنام به نام “Le Van Duyet Tomb” در ماه اکتبر برگزار میشود.
 • فستیوال "Ky Yen" که از اهمیت خاصی در بین مردم Ho Chi Minh برخوردار است در بین روزهای دهم و چهاردهم ماه دوم تقویم ویتنام برگزار میشود.
 • فستیوال کشتی " Wrestling Festival" در منطقه Lieu Doi برگزار میشود.

از دیگر فستیوال های ویتنام میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • فستیوال موزیک لیم
 • فستیوال Chu Dong Tu
 • فستیوال Nui Ba
 • فستیوال Huong Tich
 • فستیوال فیل

زبان های رایج ویتنام :

زبان رسمی کشور ویتنامی است اما در بین مردم زبان های چینی ، انگلیسی ، فرانسوی و زبان خمر بسیار رایج است .

دین مردم ویتنام :

85% مردم ویتنام بودایی هستند . مذاهب دیگری مانند Hoa Hao ، Cao Dai ، مسیحیت ، آیین کنفوسیوس ، مذهب چینایی و اسلام به ترتیب بیشترین پیروا را در بین مردم ویتنام دارند .

بهترین زمان تور ویتنام :

با توجه به شکل جغرافیایی و تنوع آب و هوایی در مناطق مختلف کشور  ویتنام ، زمان مناسب برای سفر هم وابسته به مکان سفر متغییر است . بهترین زمان برای سفر به قسمت شمالی ویتنام  بین ماه های نوامبر و فوریه است که میزان  بارندگی ، گرما و رطوبت هوا در کمترین حد خود قرار دارد . این در حالی است که برای زیارت قسمت جنوبی بین ماه های نوامبر و مارس ایده آل است . اگرچه آب و هوا فاکتوری بسیار سلیقه ایست اما در مورد ویتنام گرما موجب شده به علت کمتر بودن توریست قیمت های تور ویتنام تابستان 96 کاهش یابد.

غذاهای محبوب ویتنام :

در ویتنام هم مانند سایر کشورهای منطقه برنج و ماکارونی و رشته از مواد اصلی غذا ها هستند . صبحانه سنتی به نام Pho ، سوپ مقوی و سنگینی است که از آب خالص مرغ و برنج یا رشته های آب پز شده تشکیل شده . از دیگر مواد غالب در رژیم غذایی مردم ویتنام انواع ماهی است .

محبوب ترین غذاهای ویتنام Pho Ga (سوپ مرغ و نودل) و Pho Bo (سوپ گوشت و نودل) است . در کل مرغ ، استیک و انواع ماهی جایگاه خاصی در غذاهای ویتنامی دارند . برای مثال غذایی به نام Bun Bo Hue که سوپ استیک است در همه منو های و رستوران های ویتنام سرو میشود ، غذای دیگر پنکیک هایی است که داخل آنها با قارچ انوکیتاکه ، میگو و گوشت پر میشود و بسیار لذیذ است . کیکهای برنجی هم از غذاهای سنتی و رایج ویتنام میباشد .

 دست فروش های خیابان غذایی به نام Banh Mi Thit میفروشند که رول خوک سرخ شده است . گوشت سگ هم در بین مردم رایج است و به نام thit chó سرو میشود .

در منطقه ای به نام Le Mat (دهکده مار) انواع رستوران ها مار کبرا سرو میکنند . جالب تر اینکه در بیشتر این رستوران ها اگر سفارش شراب خون کبرا بدهید گارسون مار کبرا زنده ای را به سر میز شما آورده و در مقابل شما سر آن را میزند و خون آن را با شراب برنج مخلوط کرده و برایتان سرو میکند ! یک پرس کوشت مار کبرا برای 3-4 نفر در حدود 50 دلار قیمت دارد .

چای سبز ، دم کرده قهوه تازه به سبک فرانسوی ، آبجویی محلی به نام Bia Hoi و شراب برنج از رایج ترین و محبوب ترین نوشیدنی های کشور ویتنام هستند . با توجه به اینکه ویتنام بعد از برزیل دومین تولید کننده و صادر کننده قهوه جهان است ، ویتنام مانند بهشتی برای عاشقان قهوه است . مردم بومی معمول قهوه را شیرین و بسیار غلیظ میل میکنند . اگر قصد دارید در ویتنام قهوه سفارش دهید بهتر است با چند لغت آشنا باشید : “sữa” به معنای شیر پاستوریزه طعم دار ، “đá” به معنای یخ و“nóng” به معنای است .دو نوع قهوه  “Cà phê đá” قهوه بسیار غلیظ و شیرین با یخ و “cà phê sữa đá” قهوه بسیار غلیظ شیرین و به همراه شیر و یخ است ، محبوب ترین نوع قهوه در سراسر کشور ویتنام هستند .

اطلاعات کاربردی درباره ویتنام :

 • ویتنام در سرانه تعداد موتورسیکلت مقام نخست در جهان را دارد بدین معنا که تعداد موتور سیکلت به ازای هر نفر در ویتنام دارای بیشترین آمار در جهان است .
 • متاسفانه بیشتر رانندگان ویتنامی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمیکنند و به همین علت اگر قصد دارید در این کشور رانندگی کنید با توجه خود را بیش از پیش جمع کنید.
 • در کارهایی مانند کارگر ساختمانی که نیاز به زور و نیرو بازو دارد ، زنان ویتنامی پا به پای مردان مشغول اند .
 • فروشندگان محلی و خیابانی چوب بلندی بر دوش دارند که به دو سر آن کفه های صافی نصب شده این وسیله علاوه بر اینکه کاملا شبیه ترازو است شباهت زیادی هم به شکل و نقشه کشور ویتنام دارد .

ویزای ویتنام :

تمامی هموطنان ایرانی برای بازدید از ویتنام باید از قبل سفر از طریق سفارت ویتنام ، ویزا دریافت کنند البته برای اخذ ویزا حظور شخص الزامی نیست و آژانس های مسافرتی میتواننداین پروسه را برای مسافران خود انجام دهند . از مدارک لازم برای اخذ ویزای ویتنام بلیط ویتنام و یک چک به عنوان وثیقه مالی است که همین موجب میشود قیمت تور ویتنام کمی بالاتر باشد .

ویتنام که به تعداد سرانه موتورسیکلت هایش معروف شده در هر جا و در هر آب و هوایی میتوانید موتور سواران را از زن و مرد در خیابان ها ببینید . نکته عجیب دیگر درباره ویتنام این است که زنان هم در کارهای خطرناک و سنگینی چون کارگر ساختمان ها کار میکنند . مردم بومی بسیار خون گرمو دوست داشتنی هستند و با توریست ها به خوبی رفتار میکنند . اگر با تور ویتنام به این کشور سفر میکنید حتما به شهر Ho Chi Minh و اطراف آن سر بزنید . Ben Thanh Market ، Saigon Notre-Dame Basilica و کاخ استقلال تنها چندتا از جاذبه های گردشگری این شهر است . مکان هایی که در تور ویتنام  بیشترین استقبال را میبینند شامل موزه نژاد شناسی ویتنام ، تاتر شهرداری ویتنام ، کاخ استقلال ، موزه بقایای جنگ و تونل های Cu Chi میباشد .

 توراز شهربه شهرمدت اقامتاز قیمتبیشتر
ما را محبوب کنید