تور گرجستان

مناسب ترین زمان برای سفر به گرجستان ؟
برای سفر به گرجستان بهترین زمان فصل بهار و اوایل پاییز است ماه های آوریل ، می ، ژوئن ، سپتامبر و اکتبر بهترین زمان برای تور گرجستان است 
نمایشگاه ها و فستیوال ها 
هر ساله در ماه اکتبر جشنواره بین المللی فیلم تفلیس برگزار میشود بعلاوه جشنواره بین المللی تئاتر و جشنواره موسیقی جاز تفلیس هم از فستیوال های مهم گرجستان محسوب میشوند .
اطلاعات کاربردی 
هر شهر گرجستان ویژگی های منحصر بفرد خود را دارند . در قسمت "شهر قدیمی" پایتخت یعنی تفلیس میتوانید تاریخ را مرور کنید ، شهر کوتائیسی نمونه ای عالی برای یک شهر قرون وسطی است و بسیاری از ساختمان های سطح شهر در لیست میراث جهانی قرار دارند . باتومی برای کسانی که میخواهند از آفتاب گرم ، دریا و ساحل لذت ببرند بهترین مکان است .

مکان های دیدنی و نقاط گردشگری تور گرجستان :

باتومی : این شهر بندری که در حاشیه دریا قرار گرفته با شب های زنده و پر جنب و جوش و نقاط گردشگری فراوان از بهترین نقاط در تور گرجستان است . اگر قصد سفر با تور گرجستان را دارید تور باتومی را در صدر لیست گردش های خود بگذارید . مرکز شهر را با یک پیاده روی کوتاه به سادگی میتوانید کشف کنید . ابتدا به بلوار اصلی باتومی بروید کافه ها ، نخل ها و مجسمه های زیبا و قدیمی برایتان جذاب خواهد بود . ایستگاه بعدی در باتومی میدان Piazza است که با رستوران ها وکافه هایش معروف است . مجسمه طلایی Poseidon (خذای دریا ) واقع در میدان تائتر ، ساعت استرونومیک (نجومی) ، میدان اروپا ، مجسمه عشاق علی و نینو ، برج الفبا ، کلیسا Virgin Mary ، کلیسا ارمنی Apostol و تنها مسجد باتومی یعنی مسجد مرکزی را به لیست مکان های تور گرجستان بیافزایید .

تفلیس : تفلیس به عنوان پایتخت گرجستان معروف ترین و پر طرفدار ترین شهر آن نیز هست . بین ماه های اپریل و اکتبر زمان ایده آل برای تور تفلیس است . وجود 33 سالن تائتر در تفلیس گویای اهمیت فرهنگ و هنر در این کشور است . اگر به تفریح های شبانه علاقه دارید بهتر است به خیابان Rustaveli هم سری بزنید . کلیسای Metekhi و مجسمه پادشاه Vakhtang ، شهر قدیمی (Old Town ) ، قلعه Narikala ، مجسمه Mother Kartli ، میدان آزاذی Tavisuplebis و کلیسای جامع Tsminda Sameba از مهم ترین نقاط دیدنی تفلیس هستند .

کوتائیسی : کوتائیسی که دومین بزرگترین شهر گرجستان است مانند تفلیس و باتومی امکانات تفریحی و گردشگری زیادی ارائه میدهد . صومعه Gelati که در شهر واقع شده و کلیسا جامع Bagrati در فهرست میراث جهانی ثبت شده اند . عبادتگاه های بازمانده از دوره رومی ها و ساختمان قدیم اپرا از زیبا ترین نقاط توریستی کوتائیسی محسوب میشوند . شهر کوتائیسی کوچک است و در عرض چند ساعت میتوانید کل شهر را بگردید علاوه بر این کوتائیسی به نسبت ارزان است و همین به جذابیت آن می افزاید . همچنین شهر کوچک گوری که زادگاه استالین است با جای دادن کلیسای جامع گوری ، موزه استالین و قلعه گوری از مراکز دیدنی مهم تور گرجستان است .

فعالیت هایی که میتوانید در تور گرجستان انجام دهید :

شهر متسختا از اولین مکان هایی است که انسان ها در این منطقه در آن ساکن شده اند به همین دلیل آثار تاریخی زیادی در آن پیدا شده از مهم ترین آنها میتوان به کلیسا جامع Svetitskhoveli ، کلیسا Samtavro ، کلیسا Jvari و کلیسا جامع  Tsminda Sameba اشاره کرد .

از سواحل پاک و آب نیلی پلاژهای باتومی لذت ببرید .

به بالای تپه Sputnik بروید و از نمای کامل شهر باتومی لذت ببرید و حسابی عکس بگیرید .

در باتومی دوچرخه ای اجاره کنید و کمی در شهر بگردید .

 

 توراز شهربه شهرمدت اقامتاز قیمتبیشتر
ما را محبوب کنید