شهرهای آذربایجان

درباره آذربایجان

آذربایجان کشوری است که شرق و غرب را بهم متصل می کند ، این کشور حد فاصل مناظر عصر فضا و شب های دل انگیز عرب می باشد ، این کشور که قبلا تحت حکومت جمهوری شوروی بوده از ایرلند بزرگتر است دارای منابع زیبایی برای مشاهده از لحاظ طبیعت و جنگل ها می باشد . نوع اداره دولت در آذربایجان جمهوری است که در سال 1991 از شوروی استقلال یافته است .

جغرافیای آذربایجان :

مساحت این کشور 86 هزار کیلومترمربع بوده و جمعیت این کشور چیزی در حدود 9 میلیون نفر است پایتخت آذربایجان باکو می باشد . در شمال آذربایجان  کوه های قفقاز می باشد که در آن انواع حیوانات کوهستانی زندگی و چرا می کنند آذربایجان همواره بدلیل موقعیت نفتی و منابع نفتی آن بسیار استراتژیک می باشد . آذربایجان در شمال غربی ایران و در محل تلاقی رشته کوه البرز و زاگرس واقع شده است و سرزمینی عمداتا کوهستانی می باشد. رودهای آذربایجان بیشتر در حوزه آبریز دریاچه ارومیه و دریاچه خزر جاری می باشند. آب و هوای اکثر مناطق غرب و شمالغرب آذربایجان مرطوب مدیترانه ای و در نواحی جنوبی مدیترانه ای با تابستان گرم می باشد. قرار گرفتن در مسیر اروپا موقعیت سوق الجیشی ویژه ای به این منطقه داده است.

مردم آذربایجان :

زنان خارجی لباس های بسیار مدرن می پوشند و مخصوصا در مناطق شهری رفتار بسیار سردی را دارند. تمامی مردم می بایست از پوشیدن لباس های کوتاه که توجه دیگران را بخود جذب می نماید ممانعت نمایند . زبان مردم آذربایجان آذری می باشد و زبان روسی بسیار استفاده می شود ونیز زبان انگلیسی در باکو و مناطق دیگر استفاده می گردد .

دین مردم آذربایجان :

دین مردم آذربایجان مسلمان شیعه میباشد که در مناطق دیگر دین های ارتودکس روسیه و انجمن های مسیحی نیز یافت می گردد.

بهترین زمان سفر به آذربایجان :

بهترین زمان برای تور آذربایجان فصل بهار می باشد بین ماه های مارچ و جون در زمانیکه هوا گرم می باشد و شاخ و برگ درختان پر از شکوفه می گردد . فصل تابستان در این کشور بسیار گرم و خشک می باشد بین ماه های جولای و سپتامبر مخصوصا در پایتخت باکو اما در این فصل ها براحتی می توانید به اسکی سواری بروید

اقتصاد آذربایجان :

اقتصاد آذربایجان برپایه منابع نفت وگاز می باشد و این منابع بیشتردر دریای خزر می باشد خطوط لوله های نفتی از این کشور به اروپا و کشورهای دیگر کشیده شده است. واحد پول آذربایجان منات آذری می باشد که هر 0.78 تای آن برابر با یک دلار آمریکا می باشد .

بهداشت آذربایجان :

آذربایجان از لحاظ خدمات درمانی در سطح خوبی می باشد و برای تمامی شهروندان خدمات رایگان درمانی وجود دارد البته بیماری هایی مثل هپاتیت و انفولانزا در این کشور قابل پیدا شدن است .

ما را محبوب کنید