شهرهای آلبانی

درباره آلبانی

مردم با تحمل و صبور این کشور و جذاب پرتکاپو و مناظر باشکوه و روستا های زیبا البانی را به یکی از زیباترین کشورهای توریستی جهان مبدل نموده است کوه های آلپ در این کشور واقع شده و مقصد کوهنوردان می باشد دوچرخه سواران نیز در این کشور یافت می شوند علاقمندان به باستان شناسی نیز در این کشور می توانند براحتی سفر کرده و از سایت های بوترینت و بیلیس لذت ببرند بعد از گذراندن یک روز سخت می توانید براحتی در یک رستوران نشسته و ازمنو های غذاهای دریایی گوشت بره و سبزیجات لذت ببرید

مساحت کشور البانی 28 هزار کیلومتر مربع می باشد که دارای 3 میلیون نفر جمعیت است پایتخت این کشور تیرانا می باشد و نوع حکومت ان جمهوری پارلمانی از سال 1998 می باشد .

دین مردم البانی سکولار می باشد و 70 درصد مسلمان و 20 درصد ارتدوکس و ده درصد کاتولیک می باشند

زبان مردم این کشور البانی می باشد یونانی در جنوب و فرانسه و انگلیسی نیز در این کشور صحبت می گردد

البانی دارای اب و هوای مدیترانه ای می باشد و دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد می باشد از نوامبر تا مارچ برف می بارد و در کوهستان هوا همواره سرد می باشد

آلبانی کوچکترین کشور بالکان است که از شمال غرب با مونتهنگرو، از شمال شرق با کوسوو، از سوی خاور با مقدونیه و از طرف جنوب و جنوب شرقی با یونان همسایهاست. در سمت غربی آلبانی دریای آدریاتیک و در سمت جنوب غربی آن دریای ایونی قرار گرفتهاند. ساحل آلبانی در تنگه اوترانتو با ساحل ایتالیا ۷۲ کیلومتر فاصله دارد.

وسعت آلبانی ۲۸٬۷۴۸ کیلومتر مربع و مرز آن با دریا بالغ بر ۳۱۶ کیلومتر میباشد. آلبانی اهمیت جغرافیائی مهمی دارد زیرا درمحلی کلیدی واقع شده و کوتاهترین بندرگاه از مدیترانه به بالکان و قاره آسیا است.

واحد پول این کشور لک می باشد که هر 123.47 تای ان برابر با یک دلار امریکا می باشد. 

ما را محبوب کنید