شهرهای آندورا

درباره آندورا

در قسمت شرق اروپا کشوری کوچی بنام اندورا واقع شده است که از دره های تنگ و مناظر زیبای کوهستانی تشکیل شده است این کشور از روستاهای زیبا و خانه های بسیار زیبای هملت گونه ساخته شده است کلیسا های رومی و محلی در میان طبیعت بکر این کشور را بسیار جزاب و زیبا ساخته است

در حالیکه پایتخت این کشور آندورا لاولا سرمایه اصلی این کشور می باشد شاید هرکسی از این شهر خوشش نیاید زیا ترایک و شلوغی ان باعث ازار خواهد شد

مساحت این کشور 468 کیلومتر مربع می باشد که دارای 85 هزار نفر جمعیت می باشد و پایتخت ان اندورالاولا می باشد

نوع حکومت در این کشور تحت سلطه رئیس جمهور فرانسه و وزیر اسپانیا می باشد

دین مردم این کشور کاتولیک روم می باشد

زبان مردم این کشور کاتالان می باشد اسپانیایی و فرانسوی نیز در این کشور صحبت می گردد

 دمای هوا در این کشور در تابستان ها گرم و در زمستان ها سرد می باشد و در کل سال باران بارش دارد

آندورا در کوه های پیرنه قرار گرفته و ۴۶۸ کیلومتر مربع مساحت دارد. در میان دو کشور فرانسه (از شمال) و اسپانیا (از جنوب) محصور است.

جهانگردی، ۸۰٪ تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهد. تنها دو درصد از زمینهای کشور قابل کشت است. غلات و سبزیجات از فراورده های مهم کشاورزی آندورا هستند. محصولات چوبی و توتون از این کشور صادر می شود.

کوهستانهای آندورا دارای مراکز اسکی هستند و سالانه ۵۰۰٬۰۰۰ نفر را به سوی خود جلب می کنند.

پایتخت آندورا مرتفع ترین پایتخت اروپا و در کوچکی ششمین کشور اروپاست. آندورا کشوری است شکوفا و مرفه که عمده درآمدش از گردشگری است. سالانه بیش از ده میلیون تن از این کشور مناسب اسکی و ورزشهای زمستانی دیدن می کنند. از این گذشته آندورا به اتحادیه اروپائی نپیوسته و بهشت کسانی است که نمی خواهند مالیات پردازند.

پول واحد اندورا یورو می باشد که هر 0.88 تای ان برابر با یک دلار امریکا است

 

 

ما را محبوب کنید