شهرهای اردن

درباره اردن

اردن یکی از جذاب ترین مقاصد مسافرت توریست ها در خاورمیانه می باشد . کشوری کوچک و زیبا با طبیعت زیبا یکی از فریبنده ترین کشورهای منطقه می باشد . بسیاری از افرادی که از این کشور دیدن کرده اند این کشور را یکی از عجایب هفت گانه جهان نامیده اند اردن در داستان های گذشتگان نیز اورده شده و شمارا در گذشته های دور شما را غرق می کند در این کشور عیسی غسل تعمید داده شده است رد پای لورنس عربستان و لوکیشن های فیلمبرداری ان در این کشور موجود است اردن 85 درصد شامل بیابان های خشک می باشد.

مساحت این کشور 89 هزار کیلومتر مربع می باشد که دارای جمعیت 6 میلیون نفری است و پایتخت آن عمان می باشد نوع حکومت در این کشور سلطنت مشروطه می باشد.

دین مردم این کشور 92 درصد ثنی می باشد و دودرصد از این جمعیت دارای دین شیعه می باشند همچنین دین هایی مثل مسیحی ارتدوکس  نیز در این کشور یافت می شود.

زبان مردم این کشور عربی می باشد اما زبان های انگلیسی فرانسه آلمانی ایتالیایی اسپانیایی در سطح وسیعی صحبت می گردد.

اردن در تابستان ها بسیار گرم و خشک می باشد و در زمستان ها بسیار سرد می باشد این آب و هوای یک کشور بیابانی می باشد اما دره اردن و سواحل دریای سرخ در اطرف عقبا در زمستان دارای هوای گرم می باشد این دمای هوا بین ماه های دسامبر تا فوریه جریان دارد اما در تابستان دمای هوا بسیار بالا می باشد.

اردن کشوری است در خاورمیانه که از شمال با سوریه، از شمال شرقی با عراق، و از شرق و جنوب با عربستان سعودی و از غرب با اسرائیل و کرانه باختری رود اردن همسایه است، که مجموع خطوط مرزی اردن با این کشورها به ۱۶۱۹ کیلومتر می رسد. اردن از جنوب به خلیج عقبه مماس است و از آن رو حدود ۲۶ کیلومتر نیز مرز آبی دارد. و این در میان کشورهای عربی کمترین مرز آبی به شمار می رود.

مساحت کشور اردن به طور عمده از صحراهای خشک و بایر تشکیل شده است. اما در قسمت های غربی ارتفاعاتی نیز وجود دارد. در نوار مرز غربی اردن، رود اردن جاری است که این کشور را از اسرائیل جدا می کند. بلندترین نقطه اردن، قله جبل رم ۱۷۳۴متر است و پست ترین نقطه آن دریای مرده (البحر المیت) است. سرزمین اردن کنونی را بخشی از گهواره تمدن بشریت دانسته اند.

شهرهای عمده اردن امان (پایتخت) در شمال باختری و شهرهای اربد و الزرقا در شمال هستند.

واحد پول این کشور دینار می باشد که هر 0.71 تای ان برابر با یک دلار امریکا می باشد .

ما را محبوب کنید