شهرهای ارمنستان

درباره ارمنستان

درباره ارمنستان

این کشور سرسبز و زیبا در منطقه قفقاز جنوبی در همسایگی ایران ، آذربایجان و گرجستان قرار دارد.پایتخت آن ایروان که تقریبا یک سوم جمعیت کل کشور را در خود جای داده از شهر های مهم آن میتوان به شهر های گیومری و اچمیادزین اشاره کرد.

از نظر قومیت بیش از 93 درصد کشور ارمنستان را ارامنه تشکیل داده اند و مهاجران بسیار کمی در این کشور پیدا میشود.

 

دین مردم ارمنستان

مردم ارمنستان قبل از ورود دین مسیحیت ، بت پرست بودند و تا پایان قرن سوم هنوز بت پرستی دین رسمی کشور بود گرچه کمی پس از ظهور مسیحیت و از قرن اول میلادی ارمنستان از نخستین کشورانی بود که پیام آوران مسیحیت وارد این کشور شدند .

اولین کلیسای ارمنستان توسط گریگور مقدس منسوب به خانواده اشکانیان در شهر اجمیادزین کنونی ساخته شد حتی بعد ازگذشت 1700 سال این کلیسا کماکان مقر اصلی ارامنه میباشد. بنا به روایتی پدر گریگور قاتل خسرو اول پادشاه ارمنستان بود که فرار از کشور در منطقه کاپادوکیا (ترکیه کنونی) مستقر شد.در همین جا بود که گریگور با آموزه های مسیحیت آشنا و به این دین گروید.

 

آب و هوا ارمنستان

کشور ارمنستان ساختاری کوهستانی دارد و به همین دلیل دارای آب و هوایی قاره ای میباشد این کشور زمستان هایی بسیار سرد و تابستان های بسیار گرم دارد که وجود نسیم های ملایم کوهستانی این گرما را قابل تحمل میکنند. در کل زمستان ها در ارمنستان بسیار خشک و طاقت فرسا با بارش برف فراوان است که همین دلیل خوبی است که ارمنستان به قطب ورزش های اسکی و اسکیت و در کل ورزش های زمستانی تبدیل شده. در تابستان درجه ها بین 22 تا 36 درجه متغییر است و خشک بودن هوا نیز تاثیر گرما را دوچندان میکند. بهار ارمنستان بسیار کوتاه و پاییز آن طولانی است. بهترین زمان برای سفر به تور ارمنستان از شروع بهار تا انتهای تابستان می باشد.

 

اقتصاد ارمنستان

در کل اقتصاد ارمنستان وابستگی زیادی به سرمایه‌‌ها و حمایت‌های مالی خارجی دارد به همین دلیل در سال‌های دهه نود مهم‌ترین عامل تضعیف اقتصادی ارمنستان بسته شدن مرزهای گرجستان و‌ ترکیه به دلیل مناقشه قره باغ بود. این مساله سبب شد تا ورود مواد اولیه به این کشور تنزل یابد و بیکاری، فقر و مشکلات اقتصادی دامان مردم کشور را بگیرد. از سال 1994 میلادی که آتش‌بس اعلام شد اوضاع اقتصادی ارمنستان بهبود پیدا کرد.

این کشور بصورت عموم طلا، جواهر، آلومینیوم، وسایل حمل ونقل و وسایل الکتریکی را به کشورهای ایران، روسیه، ترکمنستان وگرجستان صادر نموده و در مقابل غلات و سایر مواد غذایی، موادسوختی و منابع انرژی را ازکشورهای ایران، روسیه، ترکمنستان، گرجستان، ایالات متحده امریکا وکشورهای عضواتحادیه اروپا وارد می نماید.

جاذبه های گردشگری ارمنستان

ارمنستان با تاریخ باستانی خود و میزبانی از پادشاهان فراوانی دارای بناهای تاریخی فراوانی است

 

 

ما را محبوب کنید