شهرهای امارات

درباره امارات

موقعيت جغرافيايی امارات

امارات ، که به آن U.A.E نیز گفته می شود، مجموعه ای از هفت امیرنشین در شرق عربستان و در خلیج فارس است. این کشور هم بر روی خلیج عمان و خلیج فارس خط ساحلی دارد، که از غرب با عربستان سعودی، و از جنوب شرق با عمان مرز آبی دارد . پایتخت كشور امارات ابوظبی است. اين امارت بزرگترين شهر اين كشور نیز مى باشد.

واحد پول امارت

واحد پول کشور امارات درهم می باشد. AED برای درهم امارات در نظر گرفته شده ‌است ، در متون غیر رسمی از علامت اختصاری DHs نیز استفاده می‌گردد.

سفر به امارات

امارات سالانه میزبان مسافران بسیاری از ایران است که می توان از مهمترین عوامل آن به تنوع تور امارات از ایران و پیشرفت در کیفیت هتل هایامارات اشاره کرد . کشور امارات دارای 2 شهر اصلی دبی و ابوظبی می باشد.

آب و هوای امارات                                                    

کشور امارات آب وهوایی گرمسیری دارد، تابستان ها داغ و مرطوب و زمستان ها ملایم می باشد . ریزش های جوی در این کشور بسیار کم است و اغلب در ماه های زمستان اتفاق می افتد. در طول زمستان در این کشور وقوع طوفان شن معمول است و  متوسط درجه حرارت در ماه مرداد 33 درجه سانتی گراد و در ماه دی 17 درجه سانتی گراد است .

جمعیت امارات

جمعیت امارات حدود 5 میلیون نفر می باشد. این کشور با دارا بودن بیش از ۱۶ مهاجر به ازای هر هزار نفر پنجمین کشور مهاجر پذیر دنیا میباشد.

زبان امارات

زبان رسمی کشور امارات عربی می باشد وبه علت حضور حجم بسیار زیاد توریست و مهاجر زبان های انگلیسی، فارسی، اردو و هندی نیز کاربرد زیادی دارد .

جشنها و تعطیلات رسمی امارات

وز اول سال ميلادی

11 دی

1 ژانويه

عيد قربان

13 بهمن

2 فوريه

روز اول سال هجری قمری

3 اسفند

22 فوريه

تولد حضرت محمد(ص)

 

2 می

شب معراج پيامبر

 

12 سبتامبر

روز آغاز ماه رمضان

نامشخص

نامشخص

عيد فطر

 

14 نوامبر

روز ملی امارات

 

2 دسامبر

 
ما را محبوب کنید