شهرهای اندونزی

درباره اندونزی

اندونزی کشوری است که از مجموعه ای از جزایر تشکیل شده است ، این کشور که جواهر جزایر استوایی به حساب می آید و از نظر جمعیت سومین کشور پرجمیعت در جهان می باشد و فرهنگ و جغرافیای بسیار زیبایی دارد .

جغرافیای اندونزی :

اندونزی را می توان بزرگترین مجمع الجزایر جهان دانست که بین دو خشکی، یعنی جنوب شرق آسیا و استرالیا واقع شده است. وسعت آب های این کشور ۳ برابر مساحت خشکی های آن می باشد. بندرهای مهم این کشور نیز عبارتند از: مدان، بندر ساحلی بلاوان، پکانبارو، ریو، جاکارتا سنگارنگ، نوزاتنگارا، بندر ساحلی بیتونگ و بندر آمبون. شهرهای مهم اندونزی را هم می توان در ۱۰ شهر زیر خلاصه کرد: جاکارتا، سورابایا، سمارانگ، باندونگ، مدان، پالمبانگ، یوجونگ پادانگ، بانجارماسین، بندر لامپومگ، مانادو

سواحل زیبای شنی و ماسه و قله های آتشفشانی و جنگل های سرسبز و حیوانات دریایی مناظر خیره کننده جذابیت خاصی به این کشور بخشیده اند جزایر بالی بهشتی می باشند که شبیه کارت پستال است  و جای تعجب نیست که این قسمت محبوب ترین قسمت اندونزی بحساب می آید معابد و  موزه ها و گالری های هنری در این کشور فراوان می باشد

کشور اندونزی دارای مساحت 1922 هزار کیلومتر مربع می باشد که دارای 251 میلیون نفر جمعیت می باشد پایتخت این کشور جاکارتا می باشد و نحوه اداره دولت جمهوری است که در سال 1945 از هلند مستقل شده است . واحد پول کشور اندونزی روپیه می باشد که هر 12509 تای ان برابر با یک دلار امریکا می باشد .

 اندونزی دارای بزرگ ترین جنگل ها در کشورهای جنوب شرق آسیا است به طوری که ۱۲۰ میلیون هکتار آن را جنگل های بارانی تشکیل داده است. حریق در جنگل های اندونزی به رویدادی سالانه در فصل خشک کشور تبدیل شده و تا کنون برای کشورهای همسایه آلودگی زیادی ایجاد کرده است. افزایش تقاضا برای تهیه روغن درخت نخل در هند نیز موجب تخریب نگران کننده جنگل های استوایی در اندونزی شده است. دولت اندونزی در ابتکاری زیست محیطی زوج های جوان را ملزم کرده قبل از ازدواج خود یک درخت بکارند.

دین مردم اندونزی :

دین اصلی این کشور اسلام بوده و مسیحی هندو و بودایی نیز در این کشور پیدا می شود .

فرهنگ مردم اندونزی :

این کشور از فرهنگهای خاصی تشکیل شده است به طور مثال تا زمانی که صاحب خانه غذا نخورده مهمانان نباید دست به غذا ببرند و در زمان مکالمه ارتباط با جنس یکسان خیلی رایج می باشد و نیز مردم این کشور بسیار لبخند می زنند .

زبان مردم این کشور باهاسا اندونزی می باشد البته زبان هلندی و انگلیسی نیز در این کشور رایج می باشد .

آب و هوای اندونزی :

اندونزی دارای آب و هوای گرمسیری می باشد که بادهای موسمی نیز در ان رایج است در ماه های ژوئن تا سپتامبر هوا خشک می باشد در حالیکه در ماه های دسامبر تا مارس هوا بارانی خواهد بود بهترین زمان برای تور اندونزی بین ماه های ژوئیه ژوئن اوت می باشد .

بهداشت در اندونزی :

در هنگام صرف غذا می بایست توصیه های ایمنی را جدی گرفته و غذا و اب را حتما از جاهای بهداشتی تهیه نمایید همچنین قبل از رفتن واکسیناسیون برای بیماری سل و مننژیت جلوگیری از گرما زدگی در هوای افتابی نیز توصیه می شود .بیمه درمانی می بایست در این کشور داشته باشید بهترین بیمارستان ها در جاکارتا وجود دارند و بیماری هایی مثل مالاریا رایج می باشد . 

ما را محبوب کنید