شهرهای بنگلادش

درباره بنگلادش

کشور کوچک بنگلادش به توریست ها شانس کشف معابد ، زندگی وحشی ،ساحل بی پایان و جنگل ها و مزارع چای را می دهد. سفر به این کشر را توسط تور بنگلادش به شما توصیه می کنیم.

سفر در طی رودخانه های بنگلادش راهی بسیار خوب برای مشاهده مناطق و چشم اندازها با سواحل قرمز رنگ بنگلادش را به شما خواهد داد .  خریداران را نیز ناامید نخواهد کرد صنایع دستی بنگلادش با استفاده از برنج و سفال و مروارید و پارچه و پنبه بافته می شوند این کشور یکی از جوانترین کشورهای جهان می باشد

مساحت این کشور 143 هزار کیلومتر مربع بوده و جمعیت این کشور 163 میلیون نفر می باشد

پایتخت بنگلادش دهاکا و دولت اداره کننده امور جمهوری بنگلادش می باشد که در سال 1971 از پاکستان استقلال یافته است .

 

دین مردم بنگلادش 90 درصد مسلمان ، 9 درصد هندو و 1 درصد بودایی و بقیه مسیحی  می باشد و دین اسلام از سال 1988 دین اصلی این کشور شده است .

مردم این کشور اجازه نشستن چهارزانو روی مبل وصندلی را دارند و اگر فردی قصد دادن کادو به فرد دیگری را دارد دادن پول بسیار توهین آمیز خواهد بود . داد وستد داروهای غیر قانونی نیز در این کشور بسیار زیاد می باشد اما مناطق بسیار زیبایی برای عکاسی در این کشور وجود دارد بخاطر داشته باشید بهیچ وجه از مناطق نظامی عکسبرداری ننمایید.

زبان مردم بنگلادش بنگالی می باشد اما در سطح وسیعی این مردم با انگلیسی آشنا هستند البته گویش های قبیله ای نیز در این کشور رایج می باشد .

بهترین زمان برای سفر به بنگلادش بدلیل هوای گرم و فصل های بارش باران از می تا اکتبر می باشد . دمای هوا در ماه های مارچ تا می به بالاترین درجه خود می رسد . فصول سرد بین نوامبر و مارچ می باشد البته زمین لرزه و سیل نیز در این کشور امری طبیعی بشمار می آید .

کشور بنگلادش در جنوب قاره آسیا و در شبه قاره هند قرار گرفته است. این کشور از شمال و شرق و غرب به هندوستان و قسمتی از جنوب شرقی به کشور برمه محدود بوده و در قسمت جنوبی آن خلیج بنگال قرار دارد

 

وضعیت درمانی در این کشور در حد متوسطی بوده و بیمه های درمانی حتما ضروری میباشد توریست ها می توانند در مراکز درمانی ارتش درمان شوند. در مصرف غذا و آب نیز می بایست موارد لازم رعایت گردد

بیماری هایی مثل تب دانگ و بیماری سل و هپاتیت نیز در این کشور یافت می شود .

پول رایج بنگلادش تاکا می باشد که هر 78.38 تای آن برابر با یک دلار آمریکا می باشد. 

ما را محبوب کنید