شهرهای فرانسه

درباره فرانسه

شما می توانید تمامی تعطیلات عمر خود را در فرانسه بگذرانید اما بازهم احساس تمامی لذت را نکنید این کشور پر طرفدارترین کشور مسافرتی در جهان می باشد که الماس تاریخی و رمانی از فرهنگ می باشد این شهر بسیار پرتکاپو می باشد و زیبایی خاصی را داراست و هدیه طبیعی این کشور کوه زیبای سواث ان می باشد شما می توانید از سواحل زیبای این کشور تا دامنه های الپ را انتخاب نمایید این کشور داری فرهنگ بسیار غنی و کتاب ها مجلات نویسندگان و انواع پنیر می باشد بیش از 365 مدل از پنیر در این کشور تولید می گردد

مساحت این کشور 551 هزار کیلومتر مربع می باشد و جمعیت ان 63 میلیون نفراست که پایتخت ان پاریس می باشد

نوع حکومت این کشور نیز از 1792 جمهوری می باشد

دین مردم این کشور 83 درصد کاتولیک می باشد و پروتستان نیز یافت می گردد

زبان مردم این کشور فرانسوی می باشد

دمای هوا در فرانسه در طول سال مناسب می باشد و دارای تابستان های داغ و زمستان های سرد میباشد تابستان ها از جون تا اگوست گرما اغاز می گردد جنوب فرانسه نیز در بهار و پاییز بهترین زمان برای مسافرت می باشند قسمت های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب وهوای معتدل است. قسمت های جنوبی نیز آب وهوای مدیترانه ای دارند. قسمت های شرقی فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی است که یعنی این مناطق دارای میزان بارش بالا داشته و زمستان هایی معتدل و تابستان هایی گرم را تجربه می کنند. در سایر مناطق نیز معمولاً تابستان هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان هایی سرد دارند.

فرانسه از شمال و شمال غربی دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. خاک کشور فرانسه در اروپا شامل مساحتی ۵۴۷.۰۳۰ کیلومترمربعی می شود که با این حساب، فرانسه بزرگ ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از نظر مساحت است. فرانسه همچنین دارای جاذبه های طبیعی بسیاری همچون جاذبه های ساحلی در مناطق شمالی و غربی و مناظر کوهستانی عمدتاً مربوط به رشته کوه های آلپ در قسمت شرقی است.

واحد پول این کشور یورو می باشد که هر 0.8 تای ان برابر با یک دلار امریکا می باشد

ما را محبوب کنید