شهرهای فلسطین

درباره فلسطین

فلسطین کشوری است که دارای رودخانه های پربار و بیابان های زیاد می باشد و باغ های زیتون مدیترانه ای و سایت های تاریخی می درخشند متاسفانه جنگ باعث اسیب جدی به این قلمرو شده است ولی هنوز هم با سفر به این مناطق از جاذبه ها ی دیدنی ان لذت خواهید برد و مردم این خطه شجاع و بی پروا می باشند .

مساحت این کشور6 هزار کیلومتر مربع می باشد که دارای 4 میلیون نفر جمعیت می باشد و پایتخت ان راملا  بوده و نوع حکومت ان جمهوری پارلمانی می باشد .

دین مردم این کشور مسلمان بوده و مسیحی و یهودی نیز یافت می گردد

زبان اصلی مردم این کشور عربی بوده و هبرو  و زبان انگلیسی در سطح وسیعی صحبت می گردد.

بهترین زمان برای مسافرت به این کشور بهار و تابستان می باشد زیر فلسطین دارای هوای مدیترانه ای می باشد و فصول بارانی این کشور از نوامبر تا اوریل است زمستان نیز سرد و مرطوب می باشد .

فلسطین در دوران های حتی قدیمی تر به ناحیه ای محدود تر در کنار مرز دریای مدیترانه اطلاق می شد. در معنی جغرافیایی گسترده تر آن فلسطین می تواند به منطقه ای اشاره کند که شامل مناطق اسرائیلی و فلسطینی، بخش هایی از اردن، لبنان و سوریه باشد فلسطین همچنین می تواند به ناحیه ای که در ابتدای قرن بیستم تحت قیومیت بریتانیا پس از شکست امپراطوری عثمانی در جنگ جهانی اول درآمد باشد. فلسطین همچنین ممکن است به کشور فلسطین که توسط السلطة الوطنیة الفلسطینیة (حکومت خودگردان فلسطین) اعلام شده و توسط بیش از صد کشور به رسمیت شناخته می شود اطلاق شود

در متون مصر باستان تمامی منطقهٔ ساحلی خاورنزدیک که در امتداد ساحل مدیترانه بین مصر جدید و ترکیه بوده است رتنیو نامیده شده است. این منطقه به سه ناحیه تقسیم می شد. ناحیهٔ جنوبی رتنیو شامل اسرائیل جدید و اراضی فلسطینی، ناحیهٔ مرکزی شامل لبنان و ناحیهٔ شمالی شامل ساحل سوریه تا شمال رودخانهٔ اورنتس در نزدیکی ترکیه بود.

واحد پول این کشور شکل جدید می باشد که هر 3.89 تای ان برابر با یک دلار امریکا است .

ما را محبوب کنید