شهرهای قرقیزستان

درباره قرقیزستان

گاهی بعنوان سویس در آسیای مرکزی نیز نامیده می شود قرقیزستان با مناظر کوهستان های بسیار زیبا یک کشور پربرکت محسوب می گردد این کشور بسیار کم شناخته شده است و به انزوا کشیده شده می باشد .مناظر قرقیزستان با قله های برفی و جنگل  های کاج و یخچال های طبیعی و دشت و دریاچه های وسیع  و کوه های آبی سویس را بیاد توریست ها می آورد . برای سفر به این کشور حتما آماده کوه نوردی باشید

کشور قرقیزستان دارای مساحت 199 هزار کیلومتر مربع می باشد که دارای جمعیت 10 ملیونی است پایتخت قرقیزستان بیشکک می باشد و نوع اداره دولت جمهوری است که از سال 1991 از شوروی آزاد شده است.

دین مردم قرقیزستان اسلام بوده و ثنی می باشد این هشتاد درصد از جمعیت را تشکیل داده است مسیحیان و ارتدوکس روسی نیز در بین ادیان پیدا می شود .

قرقیزها بسیار مهمان نواز می باشند و به مهمان توجه زیادی دارند در صورتیکه کسی را دعوت نمایند به او هدیه خواهند داد در پادری خانه حتما باید کفش را در بیاورید و دست دادن تنها بین مردان رایج می باشد

زبان مردم قرقیز قرقیزی می باشد که یک زبان ترکی مرتبط با ازبکی قزاقی ترکمنی و ترکی می باشد . تلاش افراد خارجی برای صحبت به این زبان بسیار خوشایند می باشد

قرقیزستان دارای آب و هوای قاره ای می باشد زمستان های سرد و تابستان های گرم در زمین های پست در جه حرارت در ماه های ژوئیه به 70 درجه سانتی گراد نیز خواهد رسید در فصل زمستان بارش در سرتاسر کشور بسیار کم است اما برف بارش دارد و ماه های مارچ تا می و اکتبر تا نوامبر مرطوب ترین ماه ها می باشند .

جمهوری قرقیزستان در قسمت شمال شرقی آسیای مرکزی واقع شده است و از شمال با قزاقستان، از جنوب با تاجیکستان، از غرب با ازبکستان و از شرق و جنوب شرقی با چین همسایه و هم مرز است. این کشور دارای آب و هوای معتدل کوهستانی، بهار و تابستان معتدل و زمستانی سرد است.

خدمات پزشکی در این کشور پولی می باشد و می بایست برای تمامی خدمات ابتدا پرداخت داشته باشید در صورتیکه داروی خاصب را مصرف می نمایید حتما این دارو را با خودتان به این کشور حمل نمایید بیمه درمانی را نیز حتما برای مسافرت به این کشور همراه خود داشته باشید.

واحد پول این کشور سام قرقیز می باشد که هر 59.95 تای آن برابر با یک دلار امریکا می باشد. 

ما را محبوب کنید