شهرهای قزاقستان

درباره قزاقستان

قزاقستان کشوری است که کمتر توسط توریست ها کشف شده است اما دارای دشت های وسیع و افق کوهستانی بسیار زیبا و فرهنگ جذاب می باشد

جنوب قزاقستان تمرکزی از تاریخ اسیای مرکزی است که شامل اثار تاریخی زیادی از دوره های مختلف می باشد . این منطقه دارای مناطق بسیار زیبا و کوه های پر برف و یخچال های طبیعی می باشد بیابانی شنی به طول 3 کلیومتر است که نغمه های بارخان در آن بگوش میرسد.

تا همین اواخر الماتی پایتخت قزاقستان بود و دارای طبیعت بسیاز زیبای بین دشت و کوهستان بود که دارای معماری مدرن و چشمه های زیبا و جاذبه های دیدنی مختلفی است .

مساحت این کشور برابر با 2700 هزار کیلومتر مربع که دارای 17 میلیون جمعیت می باشد پایتخت این کشور آستانا می باشد و نوع اداره دولت جمهوری می باشد

بیشتر مردم این کشور مسلمان ثنی می باشند و مسیحیان ارتودکس و تعدادی یهودی نیز در ان یافت می شود ده نوع مختلف از مذاهب مسیحیت در این کشور وجود دارد

قزاق ها بسیار مهمان نواز می باشند و وقتی که از یک مهمان دعوت می نمایند میزبان هردو دست خود را به مهمان بنشان دهنده غیر مسلح بودن خود می دهد . در این کشور به برزگان اهمیت خاصی می دهند و ارزش خاصی برای آنها قائل می باشند .

زبان مردم قزاق قزاقی می باشد این زبان به زبان ازبکی بسیار نزدیک می باشد ترکمن و ترکیش نیز شبیه می باشد .

زمستان های سرد و گرمای تابستان همان اب و هوای قاره ای می باشد . اگرچه قزاقستان دارای هوای خشک می باشد و گرمترین ماه جولای و اگوست در قسمت های کوهستانی می باشد .

قزاقستان از شمال با روسیه، از شرق با چین، در جنوب شرقی با قرقیزستان، در جنوب با ازبکستان و در جنوب غربی با ترکمنستان همسایه است. سواحل شمال شرقی دریای خزر در خاک این کشور قرار دارد.

وسعت قزاقستان ۲٬۷۱۷٬۳۰۰ کیلومتر مربع (بیش از سه برابر ترکیه یا پاکستان) است و حدود ۲۰٪ آن در سوی کوه های اورال قرار گرفته و به لحاظ جغرافیایی بخشی از آن در اروپا است. البته قزاقستان معمولاً یک کشور آسیایی طبقه بندی می شود.

در این کشور بیمارستان و اورژانس و داروخانه بتعداد زیادی موجود است و مراکز زایمان و درمانگاه ها نیز موجود می باشد اما بعد از شوروی استاندارد های پزشکی بسیار کاهش یافته و برای سفر به این کشور حتما از بیمه جامع استفاده نمایید

پول رایج قزاقستان تنگه قزاق می باشد که هر 184 تای ان برابر با یک دلار آمریکا می باشد

 

ما را محبوب کنید