شهرهای قطر

درباره قطر

چشمان  جهان در حال حاضر در قطر هستند تنها در چهار سال این کشور کوچک تبدیل به خلیج شده است و یکی از فقیرترین کشورهای منطقه تبدیل به یکی از ثروتمندترین کشورها شده است منابع گسترده گاز و روغن ثروت عظیمی را برای مردم این کشور فراهم اورده است .این کشور بسرعت در حال پیشرفت می باشد و دانشگاه ها و مراکز خرید و هتل ها پنج ستاره و استادیو مهای فوتبال برای جام جهانی 2022 اماده خواهند شد.

قطر تقریبا همانند یک شهرستان دولتی می باشد 50 درصد از مردم این کشور در اطراف پایتخت زندگی می کنند سواحل زیبا غربی و مکان های تفریحی زیادی در این کشور یافت می گردد.

مساحت این کشور 11 هزار کیلومتر مربع می باشد که دارای 2 میلیون نفر جمعیت می باشد و پایتخت ان دوهه می باشد و از تاریخ 1971 از انگلستان جدا شده و امیر نشین شده است.

دین مردم این کشور اسلام بوده و وهابی می باشند

زبان اصلی مردم این کشور عربی می باشد و زبان انگلیسی نیز در سطح وسیعی مکالمه می گردد

قطر دارای هوای گرم و بیابانی می باشد بارش در این کشور کم بوده و هوا گرم و تابستانی می باشد بهترین زمان برای سفر به این کشور بهار و پاییز می باشد از ماه های جون تا سپتامبر دمای هوا در این کشور بسیار بالا می رود .

شبه جزیره قطر از شمال شرق عربستان به داخل خلیج فارس گسترده شده است. خاک این کشور، مسطح بوده، و از یک صحرای خشک تشکیل شده است. شهرهای قطر عبارت اند از وکره، خور، دخان، زباره، شمال، مسیعید، رأس لفان.

شهر جدیدی به نام لوسیل و شهرکی جزیره ای به نام مروارید قطر نیز در این کشور در دست ساخت است.

واحد پول قطر ریال قطر می باشد که هر 3.64 تای ان برابر با یک دلار امریکا می باشد. 

ما را محبوب کنید