شهرهای مالزی

درباره مالزی

موقعيت جغرافيايی مالزی

کشور مالزی حدود 329،847 كيلومتر مربع در جنوب شرقی آسيا واقع شده و از لحاظ جغرافيائی از دو قسمت کاملاً جدا تشکيل شده است.

شبه جزیره مالزی از شمال با تایلند هم مرز است و در جنوب به سنگاپور متصل می‌گردد. این کشور شامل بخش های جوهور، کداه، کلانتان، پراک، سلانگور، پاهنگ، نگری سمبیلان، پرلیس و ترنگانا بوده و دو ایالت آن تحت ریاست فرمانداران ملاکا و پنانگ و کوآلالامپور قرار دارد. مالزی شرقی که بخش شمالی جزیره بورنئو را اشغال نموده و ضمن داشتن مرز با اندونزي، تحت حکومت سلطان نشین برونئی قرار دارد. 

سفر به مالزی

مالزی هر ساله میزبان مسافرانی است که از ایران و کشورهای مختلف توسط تور مالزی به آن مسافرت می کنند و در هتل های مالزی اقامت می کنند.

اختلاف زمان و شرایط آب و هوای مالزی

مالزی ٨ ساعت جلوتر از وقت گرینویچ است و با توجه به ساعت به وقت تهران  4:30 جلوتر از زمان ایران می باشد. از بخش آب و هوایی کشور مالزی فقط دارای فصل تابستان می باشد و میانگین دمای این کشور بین ٢١+ تا ٣٢+ درجه سانتیگراد میباشد.متوسط دمای  هوای کوالالامپور نیز در طول سال ٢٧+ درجه سانتیگراد است ، این موضوع یکی از مسائلی است که مسافران را در تورهای مالزی اذیت می کند.

جمعیت مالزی

جمعیت مالزی حدود 26 میلیون نفر هست .که از انواع نژاد ها و اقشاردر آن شرکت دارند ، چینی ، هندی ، مالزیائی .....می باشند

زبان مالزی

زبان مالزی باهاسا مالایو است و زبان دوم مالزی انگلیسی می باشد .افراد خارجی مشكلی برای صحبت به زبان انگلیسی ندارند و زبان انگلیسی در تمامی شهرهای بزرگ مالزی مورد استفاده قرار می گیرد. در شهرهای بزرگ انگلیسی برای مردم قابل فهم بوده  پاسخ دادن به زبان انگلیسی به خوبی برای مردم امكان پذیر است.

مذهب مالزی

کشور مالزی جامعه ای چند مذهبی است ، بر اساس ارقام در سال ۲۰۰۰ ، ادیان اصلی مالزی عبارتند از اسلام ، بودائیسم ، مسیحیت (بیشتر در شرق مالزی) و هندوئیسم .

جشنها و تعطیلات رسمی مالزی

 


تاریخ

مناسبت

January-1

روز سال نو

February-1

روز منطقه فدرال

March-21

سالگرد انتصاب سلطان

March-30

تولد سلطان کلانتان

April-8

تولد سلطان جوهر

April-15

اعلام ملاکا به عنوان یک دولت تاریخی

April-19

تولد سلطان پراک

April-29

تولد سلطان ترانگانو

May-1

روز کارگر

May-7

Hari Hol Pahang

May-30

جشن برداشت محصول

June-1

جشنواره دایاک

July-19

تولد یانگ دی

August-31

روز ملی

September-16

تولد صباح

September-16

روز مالزی

December-25

روز کریسمس

 

 
ما را محبوب کنید