شهرهای هند

درباره هند

جمهوری هند کشوری در جنوب آسیا می باشد و هفتمین کشور پهناور از لحاظ مساحت و دومین کشور از لحاظ جمعیت با جمعیتی برابر با 1.2میلیارد نفر می باشد .این کشور دارای بیشترین جمعیت دموکرات در یک کشور جهان می باشد .هند از جنوب به اقیانوس هند و خلیج فارس از جنوب غربی و بنگلادش از جنوبی شرقی متصل می باشد .همسایگان هند کشورهای پاکستان چین و نپال و برمه و بنگلادش می باشند . هند کشوری پهناور در آسیا می باشد که دارای قسمتی از کوههای هیمالیا ، جلگه گنگ و شبه جزیره جنوب هند که مناطق کوهستانی  دره ، رود کویر ، دشت و جنگل را در بر می گیرد.

آب و هوای هند :

آب و هوای هند از آب و هوای حاره ای در جنوب تا هوای معتدل در شمال این کشور متغیر می باشد تقریبا می توانید گفت هند دارای آب و هوای تمام فصول در سال می باشد . چهار فصل هند شامل:  سرد وخشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماههای اکتبر و نوامبر است.البته قابل توجه است بدلیل چهار فصل بودن این کشور می توانید در تمامی فصول به این کشور توسط تور هند سفر بنمایید .

دین هند :

دین مردم هند یکرنگ و یک شکل نیست . مردم این کشور به دین های هندو، بودا، اسلام مسیحیت و غیره ایمان دارند .این کشور چیزی در حدود یک قرن هند در استعمار امپراطوری انگلستان بسر می برد که در تاریخ 1947 با انقلاب مقاوتی توسط گاندی از چنگال استعمار خارج گردید.

اقتصاد هند :

اقتصاد هند از نظر آمار گرفته شده توسط GDP دهمین و سومین اقتصاد از لحاظ وسعت از موسسه PPP می باشد .این کشور در حال رشد اقتصادی بسیار سریعی می باشد ، اما متاسفانه بدلیل جمعیت زیاد از مشکلات فقر عده زیادی از جمعیت خود رنج می برد. پول این کشور روپیه می باشد که برابری آن با دلار آمریکا 47 روپیه می باشد .

هند یک جمهوری فدرال می باشد که پارلمان سراسری داشته و از 29 ایالت و 4 منقطه تشکیل شده است .هند کشوری چند زبانه چند ملیتی و چند گویشی می باشد که سبک و سیاق زندگی افراد در آن کاملا متفاوت می باشد.

زبان رسمی کشور هند :

زبان رسمی کشور هند ، هندی می باشد و در این کشور به 122 زبان دیگر بجز این زبان سخن می گویند همچنین بر طبق قانون این کشور زبان های مختلفی همچون هندی اردو آسامی ، اوریا، بنگالی و ... نیز برسمیت شناخته می شود . این زبان ها به زبان دراویدی در جنوب هند و هند و اروپایی تقسیم می گردد.

بهداشت هند :

هند از لحاظ بهداشت در سطح پایینی نسبت به کشورهای دیگر جهان بسر برده و کانونی برای ایدز در جهان محسوب می گردد. این کشور سومین کشور از لحاظ امار مبتلایان به بیماری ایدز در جهان می باشد .

ما را محبوب کنید