شهرهای ویتنام

درباره ویتنام

ویتنام کشوری سرگیجه آور و جذاب می باشد در خیابان های این کشور فروشندگان کلاه بر سر در پیادرو به فروش اجناس خود می پردازند و صدای وزوز موتور سیکلت ها از همه شهر به گوش می رسد و بسیاری پس از اولین ساعات سفر به این کشور تور ویتنام را یکی از بهترین تورهای زندگی خود می نامند.

هانوی پایتخت تمرکز هنر در ویتنام می باشد و در سال 1010 پایه و اساس آن ریخته شده است زندگی افراد بیشتر در خیابان ها شکل می گیرد بوی آبجو از همه جا بگوش می رسد سوپ ماکارونی با تکه های مختلف گوشت و پای مرغ کبابی را می توانید در همه جا مشاهده نمایید وان هایی که در آن ماهی هایی مثل خاویار و غیره است د ر خیابان ها وجود دارد .

مساحت این کشور حدود 331 هزار کیلومتر مربع می باشد که دارای جمعیت 92 میلیون نفرا ست و پایتخت آن هانوی می باشد و نوع حکومت آن حکومت سوسیالیست جمهوری بوده که از سال 1980 از فرانسه استقلال یافته است 

دین مردم ویتنام بودایی می باشد همچنین تایست هوا هوا و مسیحی نیز در این کشور موجود می باشد

زبان مردم ویتنام ویتنامی می باشد

بدلیل  وضعیت جفرافیایی دمای هوا در کل کشور از شمال بجنوب کاملا متغییر می باشد و در ماه های اکتبر تا اوری باران های موسمی می بارد بهترین موقع برای سفر به این کشور از سپتامبر تا مارچ می باشد البته نباید در این فصول به مرکز ویتنام بدلیل گرما سفر نمایید

بطور کلی ویتنام از سه منطقه شمالی، منطقه مرتفع مرکزی و دلتای رودمکونگ تشکیل شدهاست. از نظر جغرافیای طبیعی این کشور باریکه طویلی بطول یک هزار مایل از دلتای رود مکونگ در جنوب تا دلتای رود سرخ در شمال امتداد دارد. دو رودخانه اصلی کشور، رود مکونگ و رود سرخ میباشد. رود مکونگ بطول ۴ هزار کیلومتر و دلتای آن در جنوب بعنوان بزرگترین رود جنوب شرق آسیا و هفتمین رود قاره آسیا میباشد که از کشورهای چین، تایلند و لائوس و کامبوج گذشته و به ویتنام وارد میشود. رود سرخ و دلتای آن در شمال محل اصلی تشکیل مدنیت در این کشور بودهاست.

واحد پول ویتنام دونگ می باشد که هر 21259 تای ان برابر با یک دلار امریکا می باشد 

ما را محبوب کنید