شهرهای چین

درباره چین

سرگیجه آور ، بهت آور و عظیم در کناری ترین حاشیه زمین قرار دارد ، چین کشوری که براحتی با هیچ جای جهان قابل مقایسه نمی باشد . کشور چین مخلوطی از فرهنگ چندین هزار ساله و مدرن و امروزی است این کشور دارای منابع غنی تاریخی و گردشگری بسیار محبوبی در سراسر جهان می باشد این درحالیست که در فضای شهری مدرنیته جایگزین این تمدن گشته است .

جغرافیای چین :

چین یکی از پهناورترین کشورهای جهان می باشد که مساحتی در حدود 9 میلیون کیلومتر مربع را در برمی گیرد . جمعیت این کشور تا سال 2013 در حدود 1.3 میلیارد نفر تخمین زده شده که به اندازه 20 درصد از جمعیت جهان در این کشور زندگی می کنند. پایتخت چین بجینگ بوده و نوع دولت این کشور جمهوری مردمی است . چین دارای 23 ایالت می باشد که از دیدگاه چین تایوان ایالت 23 ام محسوب می گردد . واحد پول این کشور یوآن می باشد که هر 6.22 تای آن برابر با یک دلار آمریکا خواهد بود. چین از بالا به مغولستان و روسیه و از شرق به کره و دریای زرد و از جنوب به دریای چین و ویتنام ، میانمار ، هند و بوتان و نپال محدود شده است . مناطق مرتفع این کشور هیمالیا بوده و کوه های التا و مناطق کم ارتفاع این کشور فلات تبت در غرب این کشور می باشد

دین مردم چین :

مرد چین اکثرا بی خدا و بدون پرستش خدا می باشند اما منطق های زندگی بودا را در زندگی خود استفاده می نمایند همچنین کنفسیوس نیز در این راستا مورد ستایش قرار می گیرد در این بین 60 میلیون مسلمان نیز در چین زندگی می نمایند .

فرهنگ مردم چین :

مردم چین معمولا تا زمانیکه از آنها سوالی پرسیده نشود بصورت دلخواه با شما صحبت و مشاوره نخواهند کرد بدین منظور می بایست تمامی سوال های خود را کاملا مطرح نمایید همچنین ممکن است دسته ای از جمعیت بدنبال شما راه بیفتند .

زبان مردم چین :

زبان رایج مردم چین مندرین چینی می باشد در این بین مردم زیادی بزبان  کانتونسی ، شانگهایی ، فوژو، تایوانی و غیره صحبت می کنند . البته افراد زیادی در این کشور با زبان انگلیسی آشنایی دارند .

آب و هوای چین :

چین بخاطر هوای دل انگیز خود مشهور می باشد و قسمت شمال چین آب و هوایی همانند آمریکا و اروپا دارد در شمال هوای سرد و خشک زمستانی و گرم و خشک تابستانی را مشاهده خواهید کرد .قسمت های مرکزی نیز بارش زیاد باران و تابستان ها داغ و زمستان های سرد را در بردارد.در جنوب نیز بارش باران و هوای شرجی حکمفرما می باشد .بهترین زمان برای تور چین در فصل های بهار و پاییز در قسمت مرکزی می باشد البته بیاد داشته باشید بدترین زمان تور چین در زمان سال نو می باشد که اکثر مشاغل بسته و خطوط راه بسیار شلوغ خواهد بود .

بهداشت در چین :

چین بدلیل جمعیت زیاد در سطح متوسطی از بهداشت وجود دارد و بیماری هایی مثل سل ، هپاتیت و غیره در این کشور دیده می شود تب زرد نیز گاها دیده شده است .

ما را محبوب کنید