شهر آنتالیا

درباره آنتالیا :

این شهر مرکز توریستی ترکیه است که در حدود 30% کل گردشگران خارجی ترکیه  را به خود جلب میکند. محبوبیت این شهر زیبا به خاطر خط ساحلی ، بندر ها ،پلاژها و البته شهرهای باستانی و تاریخی فراوان آن میباشد . یکی از مهمترین شهرهای باستانی آنتالیا شهر زانتوس میباشد که در فهرست میراث جهانی قرار دارد. از دیگر عوامل مهم و موثر در جذب گردشگران در ترکیه کیفیت بالای هتل هاست که بی شک هتل های آنتالیا یکی از بهترین نمونه هاست. برای مثال هتل هایی مانند هتل لارا ، هتل ریکسوز لارس ، هتل کروانسرای لارا ، هتل مجیک ، هتل لارا پارک  و هتل ساحلی کریستال تعدادی از بهترین هتل های آنتالیا میباشند .

 

جاذبه های گردشگری :

تورآنتالیا توری است که میتواند همه افراد را خشنود کند ، به عنوان یک خانواده میتوانید به دیدن مکانهای تاریخی  آنتالیا از جمله آفی تاتر آسپندوس ، شهر قدیمی که در زمان رومی ها و در کنار دریا بنا شده و یا پاموک کاله اسرار آمیز با استخرهای آبگرم درمانی بروید و از زیبایی های طبیعت لذت ببرید.

همچنین دو ساحل لارا با ساختار شنی و ساحل کنی آلتی با ساختار صخره ای مکانی ایده آل برای استراحت و وقت گذرانی در کنار خانواده  میباشد.

اگر به دنبال ماجراجویی و کمی هیجان هستید سری به آکوالند در ساحل کنیاآلتی بزنید و یا با تور مهیج  رافتینگ به رودهای خروشان بروید.

 

حمل ونقل در آنتالیا :

حمل  و نقل در آنتالیا بسیار متکی بر تاکسی است از دیگر راه های حمل و نقل تاکسی ون ها و تراموا است.

نرخ تاکسی مانند دیگر شهر های ترکیه نسبتا بالاست و طبق تاکسی متر محاسبه میشود.

ون ها که در ترکیه به دولموش معروف هستند در مسیر های خاصی حرکت میکنند ولی ایستگاه خاصی ندارند در مکان های مورد نظر مسافران توقف میکنند . کرایه این ون ها ثابتند و در حدود 1.5 لیر برای هر سرنشین است.

 

ساختار آنتالیا :

این شهر توریستی با دیوارهای مستحکم و قدیمی و خیابان های کم عرض و پیچ در پیچ ساختار قدیمی خود را حفظ کرده .

مهمترین بخش آنتالیا بخش کاله ایچی است که طی دوره های یونان باستان ، روم باستان،بیزانس ها ، سلجوقیان و عثمانی ها ساخته شده. مجموعه کاله ایچی که برنده سیب طلایی از طرف سازمان توریسم نیز میباشد به عنوان اثر تاریخی ثبت و مورد حفاظت قرار گرفته این مجموعه از باروهایی تشکیل شده که به شکل نعل اسب هستند و دارای 80 برج و 3000 خانه با شیروانی های سفالی میباشد . در تعدادی از این خانه ها میتوانید نوع زندگی ، اداب و سنتهای ان دوره را ببینید.

ما را محبوب کنید