شهر ایروان

ایروان پایتخت ارمنستان و مهمترین شهر ارمنستان است. این شهر بارها طی جنگ ها از سلطه ایران درآمد و در آخر بر اساس عهدنامه ترکمن چای بطور کلی از تسلط ایران خارج شد. این شهر زیبا با توجه به آب و هوای مطبوع و جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوان جایگاه ویژه ای در توسعه گردشگری در منطقه دارد. با توجه به روابط گرمی که بین دو کشور ایران و ارمنستان در نتیجه بیطرفی ایران طی جنگ های قره باغ بوجود آمده ایرانیان برای ورود به ارمنستان نیازی به ویزا ندارند. به همین دلیل تعداد بسیاری از گردشگران ارمنستان را ایرانیان تشکیل میدهند.

 

حمل ونقل در ایروان

این شهر دارای یک فرودگاه به نام زوارتنوتس  است که در فاصله چهارده کیلومتری مرکز شهر قرار دارد همچنین خطوط راه آهن گسترده ای در این شهر قرار دارد که در منطقه قفقاز بسیار مهم است.

در ایروان میتوانید با تاکسی ، مترو ،مینی بوس و اتوبوس سفر کنید ولی از آن جا که هزینه تاکسی در ایروان بسیار معقول است اکثر گردشگران با تاکسی رفت و آمد میکنند البته  دیدن مترو تمیز و مدرن ایروان نیز خالی از لطف نیست.

با توجه به کوتاه بودن فاصله بین جاهای دیدنی ایروان میتوانید در شهر کمی پیاده روی کنید.

 

اقتصاد ایروان

ایروان دارای کارخانه های صنعتی فراوانی است که مهم ترین آنها در زمینه صنایع شیمیایی ، منسوجات ، فراوری فلزات و از همه مهم تر صنایع کشاورزی است.

 

جاذبه های گردشگری ایروان 

جاذبه های گردشگری ایروان و خصوصا ایروان بسیار متنوعند ولی مطمئنا کلیسا های قدیمی و تاریخی مهمترین آنها هستند . همچنین طبیعت زیبا و سر سبز و آب وهوای مطبوع ایروان نیز دلیل دیگری برای سفر به ای شهر میباشد.

از مهم ترین بناهای تاریخی این شهر میتوان به شهر جرموک ، شهر اشتاراک ، گاسگاد یا هزار پله ، معبد گارنی ، ساختمان اپرا ،کلیسای گغارت ، شهر مذهبی اجمیازین ، ساختمان هامالیر ، دره گل ها و البته دریاچه  سوان اشاره کرد

 

سفر به ایروان

با توجه به نزدیک بودن ایروان به ایران میتوانید با ماشین خود یا اتوبوس به ایروان سفر کنید ویا با هواپیما ولی بهترین رزرو یک تور ایروان است تا با اطمینان بیشتری از سفر خود لذت ببرید

ما را محبوب کنید