شهر باتومی

باتومی یکی از بزرگترین شهر های بندری گرجستان است و پایتخت جمهوری خود مختار آجار است . باتومی نقطه تلاقی کوه های سرسبز و آبی های فیروزه ای است و در اینجا حس میکنید زمان کندتر و آرام تر طی میشود همه چیز در آرامش و به آرامی انجام میشود مردم همه آرام و در طلح هستند بطوریکه این آرامش به شما هم منتقل میشود .

آرامش و طبیعت زیبا باتومی تنها قسمت کوچکی از ویژگی های خوب باتومی است در زیر 4 تا دلیل برای  تور باتومی را به شما معرفی میکنیم :

 

ویزای گرجستان :

اگرچه چندی پیش ورورد بدون ویزا ایرانیان به گرجستان متوقف و ممنوع شد اما همچنان دریافت ویزا برای ایرانیان سریع و ساده است به طوریکه میتوانید در بدو ورود و در همان فرودگاه با پرداخت مبلغی رویداد گرجستان دریافت کنید (درست مانند ارمنستان)

 

متاسفانه علیرقم گفته های مسئولین مبتنی بر راه اندازی مجدد پرواز مستقیم باتومی – تهران با این حال هنوز خبری از آن نیست اما باز هم سفر با تور باتومی مسیر دشواری محسوب نمیشود بطوریکه هنوز راحت ترین مسیر تهران – استانبول – باتومی است که تقریبا هر روزه از ترکیه به باتومی پرواز هست .

خیابان های بی نظیر باتومی :

باتومی یکی از شهرهای در حال پیشرفت حاشیه دریای سیاه است که پتانسیل بالایی برای جذب هرچه بیشتر توریست دارد . خیابان های پهن و احاطه شده با درختان مگنولیا و مجسمه های زیبا ، میدان های بزرگ و زیبا ، پارک های سرسبز و مدرن بی شباهت به شهرهای اروپایی نیست .

مسیرهای سنگفرش ، جاده های دراز و پهن سرسبز ، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری به موازات خط دریا همگی پیاده روی و گردش در سطح شهر را به یک تفریح لذت بخش تبدیل کرده .

در مرکز شهر باتومی بنا ها و مجسمه های بازمانده از دوران اتحاد جماهیر شوروی باقیمانده که متاسفانه به خوبی مراقبت نشده اند . با کمی قدم زنی در کوچه پس کوچه های فرعی شهر کم کم رنگ شهر عوض میشود و چهره تازه ای از آن نمایان میگردد کم کم شاهد کودکانی که در وسط خیابان بازی میکنند ، بقالی های کوچک ، طناب هایی که بین آپارتمان ها متصل شده و لباس های رنگی رنگی پهن شده روی آنها حال و هوای محله را القا میکند .

در آخر باید ذکر کنیم که شهر باتومی از امنیت بالایی برخوردار است و با خیال راحت میتوانید در هر ساعت روز در کوچه پس کوچه قدم بزنید و باتومی واقعی را کشف کنید .

اگر با تور باتومی سفر میکنید پیشنهاد میکنیم حتما حداقل یک نصف روز را به پیاده روی در کوچه های شهر اختصاص دهید .

طبیعت شگفت انگیز :

یکی از شگفت انگیز ترین و زیبا ترین نقاط شهر باتومی باغ گیاه شناسی آن است . پارک گیاه شناسی باتومی که در فاصله 9 کیلومتری از مرکزشهر واقع شده . باغ گیاه شناسی یا Batumi Botanical Garden در کنار دریای سیاه در منطقه Mtsvane Kontskhi در زمینی به مساحت 108.7  هکتا واقع شده و جزو بزرگترین در نوع خود محسوب میشود . بیش از 5 هزار گونه گیاهی در آن رشد  میکند . یکی از مکان هایی است که در بین انواع گل ها ، گیاهان و درختا ن میتوانید قدم بزنید و بوی تازه جنگل را استشمام کنید . اگر این مکان جزو برنامه تور گرجستان شما نیست حتما با هزینه شخصی به این مکان بروید از آن لذت ببرید .

غذاهای لذیذ باتومی :

فرهنگ غذایی باتومی برای علاقه مندان به غذاها و نوشیدنی ها بسیار مناسب است . اگرچه در ممکن است رستوران ایرانی هم پیدا کنید ولی حالا که تا اینجا آمده اید پیشنهاد میکنیم حتما غذاهای تازه و جدید را امتحان کنید . خاچاپوری ، اوجاخوری ، چاناخی ،چاکاپولی و چاخوخبیلی ، چادی ، بادری جانی ،تاباکا ، خینکالی ،پخالی ، متس وادی از آن غذاهایی هستند که باید حتما امتحان کنید . اینجا گوشت ها و سبزیجات تازه و خوشمزه و بشقاب ها بزرگ و سیر کننده هستند . بیشتر کسانی که تجربه تور باتومی را داشته اند ذکر میکنند که غذاهای آن نصف جاذبه باتومی است !

ما را محبوب کنید