شهر دانانگ

مساحت شهر دانانگ ویتنام :  1,285.4 کیلومتر مربع

جمعیت شهر دانانگ ویتنام : 973.8 هزار نفر در سال 2012

جغرافیا: شهر "دانانگ" در مرکز ویتنام و بین دو شهر "هانوی" و "هوشی مین سیتی" واقع شده است. و توسط کوه های "ترانگ سان" غربی از "لائوس" جدا شده است. در قسمت شمالی توسط "توآ تین هیو" و در قسمت جنوبی توسط "کوانگ نام"  احاطه شده است. و توسط دریای شرق"ایست" با حدود 150km ساحل، محاصره شده است. این شهر یکی از بهترین مقصد ها برای تور ویتنام نوروز 96 است .

از نظر جغرافیایی کمی پیچیده است. در جنوب "های وان پس" به همراه کوه "منگ" 1,708m متری، کوه "با نا" 1,487m متری. در شرق شبه جزیره " سان ترا" با سواحل شنی زیبا، بقایای باستانی و گونه های کمیاب پرندگان و حیوانات وجود دارند.

آب و هوا: "دانانگ" در یک منطقه استوایی همراه با بادهای موسمی و با شرایط آب و هوایی معتدل و ملایم  واقع شده است. شرایط آب و هوایی این شهر ترکیبی از آب و هوای شمال و جنوب است. و دارای دو فصل است: فصل خیس یا تر از آگوست تا دسامبر، و فصل خشک از ژانویه تا جولای. گهگاهی موج های  سرما در این منطقه دیده می شوند اما اکثر مواقع بسیار کوتاه و ناپایدار هستند. میانگین رطوبت معادل 83.4% است.

حمل و نقل:

جاده ای: "دانانگ" 108km با "هیو"، 130km با "کوانگ نای"، 763km با "هانوی" و 947km با "هوشی مین سیتی" فاصله دارد.

هوایی: فرودگاه بین المللی "دانانگ" در فاصله 2.5km جنوب غربی مرکز شهر واقع شده است. پروازهای داخلی به برخی از شهرها در این فرودگاه انجام می پذیرد. سالانه هزاران مسافر تور ویتنام از این فرودگاه عبور و مرور میکنند  به علاوه پرواز های مستقیمی از بانکوک، هونگ کنگ، سیم ریپ، تایپی و سنگاپور توسط خطوط هوایی ویتنام از قبیل هواپیمایی PB ایرلاین Siem Riep  ، هواپیمایی Far و ایرلاین Sil در فرودگاه "دانانگ" انجام می شوند.

قطار: قطار اکسپرس "تانگ نات" که "هانوی" و "هوشی مین سیتی" را به هم متصل می کند، در "دانانگ" توقف دارد.

آبی: مسیرهای اصلی به سمت بندرهای داخلی و بین المللی در "دانانگ" وجود دارند. بندر های "تین سا" و "رودخانه هان" در موقعیت های جغرافیایی بسیار خوبی واقع شده اند.

ما را محبوب کنید