شهر دبی

حمل و نقل در دبی  :

بهترین شيوه گردش در دبی خودروها هستند که بصورت وسيله شخصي يا تاکسي مي‌باشد. سرويس اتوبوس‌ عمومي نیز به صورت گسترده موجود می باشد با توجه به گرماي هوا پياده‌روي و دوچرخه‌سواري زیاد رایج نمی باشد .تعداد موتورسيکلت‌ها اندک است .

جاذبه های دیدنی و مراکز خرید دبی  :

شهر دبی یکی از پیشرفته ترین و پر جمعیت ترین امیرنشین های امارات محسوب میشود. دبی از بخش های مختلفی تشکیل شده است. مردم سکونت در دبی را از سال ۱۷۹۹ آغاز کرده اند و صنعت گردشگری، املاک و تجارت آن رشد روز افزونی داشته است. دبی با داشتن سواحل شنی زیبا ، آبراه یا خور دبی ، رستوران هتل آتلانتیس، فرودگاه های عظیم ، صحراهای دست نخورده و مراکز خرید متنوع، سالانه پذیرای ۱۰ میلیون توریست می باشد. آب و هوای دبی گرم و مرطوب است و مناسب ترین زمان سفر این شهر زمستان میباشد.

فرودگاه دبی  :

فرودگاه بین المللی دبی  در سال ۲۰۱۰ به طور متوسط هفته‌ای ۶۰۰۰ پرواز از این فرودگاه انجام شده‌ است. فرودگاه دبی یکی از مراکز اصلی هوایی خاورمیانه است که دارای ۳ ترمینال است. این فرودگاه سیزدهمین فرودگاه پررفت‌ و آمد جهان می‌باشد به طوری که در سال 2009 حدود 41 میلیون نفر را جابجا کرده است. ترمینال 3 فرودگاه دارای مرکز خرید بزرگی می‌باشد. بزرگ‌ ترین ترمینال این فرودگاه، ترمینال ۳ است که تنها برای پروازهای هواپیمایی امارات تدارک دیده شده‌است. این ترمینال بزرگ‌ترین ساختمان جهان از نظر مساحت است.

مناطق شهر دبی:

شهر دبی به 6منطقه اصلی تقسیم می شود :

سطوه، کرامه، بر دبی، دیره، جمیرا، اینترنشنال سیتی

ما را محبوب کنید