شهر ساپا

مساحت سا پا ویتنام : 678.6 کیلومتر مربع

جمعیت ساپا ویتنام: 52.5 هزار نفر در سال 2007

"سا پا" واقع شده در38km شهر "لائو چای"،یک منطقه کوهستانی از توابع استان "لائو چای" است. منطقه "سا پا" با نام روستای "ساپا" به واسه طبیعت چشم نوازش شناخته شده است.

در ارتفاع 1,600m بالاتر از سطح دریا، میانگین دمای هوای این منطقه 15-18 درجه سانتیگراد است. در تابستان خنک و در زمستان سرد است.

گردشگرانی که در فصل تابستان از این منطقه دیدن می کنند می توانند شرایط آب و هوایی چهار فصل را تنها در یک روز ببینند. صبح ها و بعدازظهرها هوا مانند بهار وپاییز خنک  است. هنگام ظهر دقیقا مانند روزهای تابستان هوا آفتابی و صاف و بدون ابر است. و شب ها هم سرد است.  بدون هیچگونه مقدمه و یا رعدو برقی ممکن است ناگهان باران های تند و کوتاهی آن هم هنگام ظهر در روزهای  تابستان  شروع به باریدن کنند و بلافاصله بعد از آن رنگین کمانی ظاهر می شود. همه این ها منطقه "سا پا" را به مکانی جادویی تبدیل می کنند. و برای سال هاست که الهام گر شاعرانه و روشن گر  این کشور بوده است.

بهترین زمان برای تور ویتنام و تماشای مناظر طبیعی "سا پا"، ماههای آپریل و می هستند. قبل از آن هوا می تواند سرد و مه آلود باشد و بعد از آن فصل بارش ها شروع می شود. در ماه های آپریل و می، "سا پا" پر از شکوفه و مراتع سرسبز است. ابرهایی که در دره میان کوهها استقرار دارند، هنگام صبح کم کم ناپدید می شوند.

"سا پا" جاذبه های طبیعی زیادی دارد. از جمله آنها می توان به کوه Ham Rong ، آبشار Silver ، پل Rattan ، جنگل بامبو و غار Ta Phin  اشاره کرد. به علاوه "سا پا" نقطه شروع برای کوهنوردان و دانشمندانی است که قصد رسیدن به قله کوه Fansipan که بزرگترین قله در ویتنام با ارتفاع 3,143m است، را دارند.رشته کوههای Hoang Lien با نام "آلپ" های دریای شمال لقب داده شده اند از آنجایی که کوه Fansipan نه تنها بلندترین قله در ویتنام است بلکه بلندترین قله در Indochina Peninsula نیز به شمار می رود. این کوه هرمی شکل تمام مدت سال با ابرها پوشانده شده است و دمای هوا به ویژه در ارتفاع زیاد معمولا زیر صفر است.

ما را محبوب کنید