شهر هوشی مین

مساحت شهر هوشی مین :  2,095.6 کیلومتر مربع

جمعیت شهر هوشی مین :  7,681.7 هزار نفر در سال 2012

جغرافیا شهر هوشی مین :

در مرکز "دلتای مکونگ" ، شهر "هوشی مین" که نام قدیم آن "سایگون" بوده است،  قرار دارد. شهر " هوشی مین" دومین شهر مهم در ویتنام بعد از شهر "هانوی" است. این شهر نه تنها مرکز تجاری است بلکه در زمینه های علمی، تکنولوژی، صنعت و توریسم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و تا حدی مرکز تور ویتنام محسوب میشود . این شهر دارای تعداد زیادی رودخانه، کانال و نهر است و بزرگترین آنها رودخانه "سایگون" است. بندر "سایگون" که در سال 1862 تاسیس شد، قابل دسترس برای پهلو گرفتن کشتی های با وزن حداکثر 30,000 تن است. که باید اعتراف کرد که برای یک بندر رودخانه ای،  مزیت بسیار بزرگی به شمار می رود.

آب و هوا شهر هوشی مین :

  شرایط آب و هوایی به طور کلی گرم و مرطوب است. دو فصل مشخص در این منطقه وجود دارند: فصل بارانی که از ماه می تا نوامبر به طول می انجامد و فصل خشک که از دسامبر تا آپریل جریان دارد. میانگین دمای هوا 27  درجه سانتیگراد است. گرمترین ماه آپریل و سردترین ماه دسامبر است. کل سال هوا گرم است.

تاریخچه شهر هوشی مین:

حتی قرن ها پیش نیز، "سایگون" یک مرکز تجاری شلوغ بوده است. بازرگانان مختلف از چین، ژاپن و کشورهای اروپایی در رودخانه "سایگون" دریانوردی می کردند تا به جزیره کوچک "فو" که مرکز مبادلات بود، برسند. در سال 1874 "چو لون" با "سایگون" ادغام شد و تبدیل به بزرگترین شهر در "ایندوچاینا"  شد. و سال های متمادی به عنوان مروارید شرق نور ارج نهاده شد. بعد از اتحاد داخلی کشور، نهمین مجلس ملی در گردهمایی که در تاریخ دوم جولای سال 1976 برگزار شد، به طور رسمی نام "سایگون" را به "هوشی مین سیتی" تغییر داد. پیشینه تاریخی این شهر نشان دهنده تلاش های بسیار برای آزادی و استقلال ویتنام است. تور ویتنام نوروز 96 وقت مناسبی است تا از این شهر دیدن کنید .

حمل و نقل شهر هوشی مین:

"هوشی مین سیتی" یک تقاطع  و محل تلاقی اصلی برای قطارها، جاده ها، آب و حمل و نقل هوایی هم برای پروازهای داخلی و هم خارجی است.

جاده ای: "هوشی مین سیتی" 1,730km با "هانوی"، 99km با "تای نین"، 30km با "بین هوآ"، 70km با "مای تو"، 125km با "وانگ تائو"، 168km با "کان تو"، 308km با "دالات" و 375km با "بون ماتوت" فاصله دارد. این شهر دارای بزرگراه 13  است که ویتنام را به بقیه "ایندوچاینا" متصل می کند.

قطار: قطار اکسپرس "تانگ نات"، "هوشی مین سیتی" و "هانوی" را به یکدیگر مرتبط می کند.

هوایی: فرودگاه بین المللی " تان سن نات" که در فاصله 7kmی از مرکز شهر واقع شده است، بزرگترین فرودگاه ویتنام به همراه مسیرهای هوایی مختلف داخلی و خارجی است.پروازهایی از "هانوی" و "دانانگ" به مقصد "هوشی مین" و همینطور پروازهای متعدد خارجی در این فرودگاه انجام می شود.

ما را محبوب کنید