شهر کیش

درباره کیش

جزیره کیش از دیرباز تحت حکومت ایرانیان بوده اگرچه در یک دوره به دست امویان افتاد ولی دوباره ایرانیان آن را تصرف کردند. این جزیره در گذشته با نام قیس خوانده میشد.

این جزیره تا سالهای ابتدایی حکومت پهلوی مرکز تجارت مروارید و صید ماهی بود ولی با ورود مروارید ژاپنی به کشور تجارت منطقه تضعیف شد و از اهمیت منطقه کاسته شد .

بار دیگر با بررسی مشاوران ایرانی و آمریکایی محمدرضا شاه با تامین بوجه  از دولت وقت جزیره را گسترش داد وتمام امکانات رفاهی از جمله هتل ها ، فرودگاه  ، نمایشگاه بین المللی و اقامتگاه سلطنتی را برپا ساخت .

اهمیت جزیره کیش از نظر گردشگری

 این جزیره با زیبایی های طبیعی ، صخره های مرجانی ، آب زلال ، هوای مطبوع ، امکانات رفاهی بالا و البته کیفیت هتل های کیش به یکی از مراکز مهم توریستی بین المللی تبدیل شده و تا کنون هم سهم بزرگی از گردشگران ایران را به خود جذب میکند. امروزه اقتصاد جزیره کیش بر پایه گردشگری و تجارت استوار است. این جزیره در سال 61 منطقه آزاد تجاری معرفی شد. امروزه میتوانید با ماشین شخصی خود و با کمک کشتی ها و یا با انواع تور کیش به این جزیره زیبا سفر کنید.

آب و هوای جزیره کیش

به طور کلی آب و هوای کیش گرم و خشک و تحت تاثیر آب و هوای بیابانی بوده. زمستان های این جزیره کوتاه و بسیار مطبوع میباشد و تابستان بسیار گرم و طولانی است.بهترین زمان سفر به کیش سه ماه زمستان میباشد

مکانهای دیدنی کیش

از جاذبه های جزیره کیش میتوان به شهر ویران بانو حریره (نام ملکه شهر) ، پایاب ، کاریز اشاره کرد. از دیگر جاذبه های گردشگری کیش میتوان به پارک هنر ، ساحل  مرجانی ، آکواریوم ، باغ وحش ، باغ پرندگان کیش ، دلفیناریوم ، شهر زیر زمینی کاریز ، کشتی یونانی و انواع کشتی های گردشگری اشاره کرد.

امکانات تفریحی جزیره کیش فراوان است برای نمونه میتوان به موارد زیر اشاره کرد : پلاژهای بانوان و آقایان ، پیست دوچرخه سواری 70 کیلومتری ، جت اسکی ، پیست کارتینگ ، اسکی روی آب ، پیست سوارکاری ، غواصی و باگی قابل ذکر است به دلیل موقعیت منطقه آزاد پاساژ ها و مراکز خرید کیش از دیگر جاذبه های آن هستند.

مراکز آموزشی جزیره کیش

جزیره کیش دارای دانشگاه های معتبری وابسته به دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران است که دوره های بین المللی در مقاطع لیسانس و ارشد و دکتری با همکاری دانشگاه هایی از مالزی و استرالیا برگزار میکند.

 

ما را محبوب کنید