شهر گوانگجو

شهرت تور گوانگجو بیشتر به خاطر بزرگترین نمایشکاه چین یعنی نمایشگاه کانتون ( Canton Fair ) است که در این شهر واقع شده .هر سال زمان برگزاری نمایشگاه هزاران توریست به این شهر سفر میکنند و از امکانات خوب گوانگجو بهره مند میشوند . این شهر یکی از مقاصد اصلی تور چین میباشد .

شهر گوانگجو بعد از پکن و شانگهای ، سومین شهر پیشرفته چین و مدرن ترین شهر چین جنوبی است همچنین پایتخت ایالت گوانگدونگ هم هست . تور گوانگجو با قرار گرفتن در نزدیکی شهرهایی توریستی و تجاری مهمی چون هنگ کنگ و ماکائو از اهمیت خاصی برخوردار است . این شهر که یکی از بزرگترین بنادر چین محسوب میشود بر روی رودخانه مروارید (Pearl River) ساخته شده . رودخانه مروارید که سومین ، بزرگترین رودخانه چین محسوب میشود ، با گذشت از شهر های مختلف در هنگ کنگ به علت پس مانده های صنعتی آلوده ترین رودخانه جهان اعلام شده .

جمعیت امروزه گوانگجو حدود 14 میلیون نفر است و با وجود تاریخ 2200 ساله خود جزو 24 شهر مهم و تاریخی چین محسوب میشود. نام قدیمی شهر Canton بوده در گذشته مردم این شهر به زبان و لهجه کانتونی حرف میزدند  و مینوشتند که بیشتر حروف آن مشابه حروف زبان چینی کنونی است . امروزه نیز کانتونی بعد از ماندارین پر استفاده ترین لهجه در چین جنوبی است .

ما را محبوب کنید