نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته 27 تا 30 بهمن

دسته اخبار

یکی از مهمترین فاکتورهای گسترش توریسم و گردشگری برگزاری نمایشگاه های منظم در این حوزه می باشد و با استفاده از این نمایشگاه های گردشگری افکار عمومی را با تازه ترین دستاوردهای گردشگری کنند. 
شناساندن ظرفیت های گردشگری در مناطقی که در این زمینه موفق عمل نموده اند سبب شده است تا در این صنعت به یکی از اصلی ترین منابع درآمدهای کشورها تبدیل شده است. چیزی که واضح است این است که هر کشوری که در این موضوع سرمایه گذاری کرده است و نمایشگاه ها و همایش های مرتبط را برگزار کرده است در انتها به موفقیت در این زمینه رسیده است.

هرساله در کشور ما در شهر تهران نمایشگاهی در این حوزه برقرار می شود که که امسال به نهمین سری آن رسیده است . در این نمایشگاه می توان بخشی از پتانسیل های تورهای مسافرتی و هتل ها و ... ایران را مشاهده کنند.
این یک حقیقت اثبات شده و پذیرفته شده است که صنعت گردشگری حداقل از بعد اقتصادی عامل پیشرفت کشورها و ایجاد رقابت در درون ساختار اقتصادی آنهاست.

 

اهـداف بــرگـزاری نمـایشگـاه گردشگری و توریسم

  •  آشنایی و معرفی داشته ها ، امکانات و ظرفیت های کشور در دو حوزه گردشگری و هتل داری.
  •  شناخت مشکلات، مشکلات و نقاط ضعف موجود در این دو حوزه ، ترغیب و تشویق افراد، شرکتها و موسسات به ورود و فعالیت در این دو بخش و وادار نمودن سازمانهای دولتی متولی گردشگری به حمایت و مساعدت از دست اندرکاران صنعت مذکور.
  •  ایجاد زمینه های مناسب بمنظور بهره گیری از ظرفیت های گردشگری و ایجاد اشتغال در کشور که ناشی از فعل و انفعالات گردشگری است و بهره مندی از سطح بسیار بالای درآمدزایی صنعت گردشگری.
  •  فراهم نمودن بسترهای لازم جهت ورود گردشگر به کشور و یافتن راهکارهای لازم بمنظور رفع موانع موجود تا حد امکان و با در نظر گرفتن معیارها و شرایط فرهنگی و اجتماعی کشور.
  •  با توجه به اینکه صنعت گردشگری سومین صنعت درآمدزا در جهان محسوب میشود یکی از مهمترین اهداف این نمایشگاه، ارتقاء جایگاه صنعت توریسم و ایجاد فرهنگ پذیرش گردشگر در جامعه است به گونه ای که از گردشگر گریزی اجتناب شود و تا حدی از وابستگی به درآمدهای نفتی فاصله گرفته شود.
  •  آشنایی عموم مردم با سازمان ها، انجمن هاو نهادهای متولی امر گردشگری و ارائه انتظارات ایشان به مسئولین و متقابلاً پاسخگویی مسئولین به خواسته ها و مشکلات موجود در این زمینه.
  •  آشنایی دست اندرکاران با نوآوری ها و ظرفیت های موجود در عرصه بین المللی و تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی.
  •  آشنایی با مشکلات و کاستی های موجود در مراکز اقامتی و هتل ها و یافتن راهکارهای ممکن برای مرتفع نمودن آنها.
  •  آشنایی با چگونگی مدیریت موفق هتل های دنیا و بکارگیری روش های بهسازی و استانداردسازی هتل ها بمنظور رفع معضلات آنها.
 

نظرات

نام کاربر :
 
ایمیل کاربر :
   
متن پیام :
 
کلمه امنیتی :
کد بالا را در این بخش وارد کنید:
نمی توانید بخوانید ؟ کلیک کنید

ما را محبوب کنید