با دیدن این اماکن سفری به آینده داشته باشید

دسته جاذبه های دیدنی

با دیدن این اماکن  سفری به آینده داشته باشید تا تصویری جدید از دنیا را بدست آورید.

1.توکیو ، ژاپن

با توجه به تاریخ و فرهنگ ژاپن ، توکیو از مدت ها قبل به عنوان یکی از مهمترین پایگاه های هنرشناخته میشد و هم اکنون  با رستوران های پر ستاره و لوکس با بهترین آشپزها و توالت های مدرن و عجیب با دربهای اتوماتیک و صندلیهای گرم شونده یکی از مدرن ترین کشور ها حساب میشود.

در توکیو میتوانید با قطارهایی با سرعت بیش از 200 مایل بر ساعت سفر کنید و یا هنگامی که تشنه هستید دستگاه های فروش اتوماتیک بوسیله یک سنسور با تشخیص ظاهر شما و  با توجه به آب و هوا میتوانند بهترین نوشیدنی را به شما پیشنهاد دهند.

ولی گاهی اوقات حتی در ژاپن هم شاهد اشتباهاتی میشویم برای مثال قرار بود ساختمانی به نام هرم شیمیزو در توکیو با ظرفیت یک میلیون نفر ساخته شود ولی بعد از بررسی ها معلوم شد هنوز متریال های مناسبی برای این پروژه وجو ندارد.

همچنین پیشنهاد میکنیم حتما از بار شناور فوق مدرن jicoo که در اطراف خلیج توکیو قرار دارد حتما دیدن کنید.

توکیو

2.ایستگاه مک موردو ، جزیره رووس ، قطب جنوب

در این نقطه از زمین میتوانید تصویری مانند دیگر کرات و دنیا ها را تجربه کنید.

خانه های یک طبقه و کوتاه در کنار مخازن عظیم مدور سوخت در کنار بزرگترین مرکز تحقیقاتی قطب جنوب که در هاله ای از برف و خاکستر پوشانده شده ، در مقایسه با کوه های بارن (barren mountains ) بسیار کوچک وناچیز دیده میشوند.

و اما ساکنان این سرزمین عجیب و غریب! از ساکنان این سرزمین میتوان به مرغ قاپو (اسکوآ) که استاد قاپیدن طعمه دیگر پرندگان است ، پنگوئن ها و محققان ها که خود را وقف بررسی وضعیت زمین کرده اند نام برد.

ساختمان مرکز تحقیقاتی با رستوران های مدرن ، ورزشگاه پیشرفته ، کلیسای کوچک ، بیمارستان و فضایی اختصاصی برای اسکی بی شباهت به یک دنیای مستقل نیست.

برای آشنایی بیشتر با ایستگاه مک موردو ، پیشنهاد میکنم مستند  Encounters at the End of the Worldرا ببینید.

قطب جنوب

3.دبی ، امارات متحده عربی

میتوان شهر دبی را به عنوان پیشکسوت در امر سفر به آینده دانست شهری که هیچ پایانی برای ساخت ساختمان هایی با معماری متفاوت قائل نیست ، ساختمان هایی که به نظر میرسد تا قرن ها خواهند درخشید.

با دیدن ساختمانهای مخروطی شکل برافراشته شده از زمین ، قایقهای متالیک وفلزی و مجمع الجزایر مصنوعی به شکل نخل که به صورت استادانه ای در میان اقیانوس بنا شده تصویر بسیار واضحی از آینده را به بینندگان خود القا میکند.

همچنین دبی میزبان نمایشگاه اکسپو 2020 نیز هست .قرار است ساختار این نمایشگاه به صورت یک سوق مدرن با سایبان های متحرک باشد که کل انرژی مورد استفاده با انرژی خورشیدی مهیا میشود.

پیشنهاد میکنیم تجربه صعود به بلندترین ساختمان جهان یعنی برج خلیفه را از دست ندهید.فقط کافیست با آسانسور ها به بالاترین نقطه دبی بروید تا بهترین منظره شهر را تماشا کنید.

دبی امارت

4.اوردوس ،چین

نام این شهر یاداور فیلم جنگ ستارگان است. شهرک آپارتمانی که در محله کانگباشی شهر اوردوس برای سکونت هزاران نفر ساخته شد ولی همیشه خالی از سکنه ماند ، خیابان های اصلی این محله حتی در شلوغ ترین ساعت ترافیک هم خالیست و به همین دلیل به شهر ارواح مشهور شد.

با این حال اوردوس یعنی بزرگ ترین  شهر ارواح چین دلیل بهتری برای شناخته شدن به عنوان یک شهر علمی تخیلی دارد.کمی فراتر از مرز شهر، موزه اوردوس به شکل یک پوسته مارپیچی در لبه یک کویر قرار دارد که موزه ای درباره فرهنگ منطقه است.

چین

5.تورنتو ، کانادا

شهر دبی در شمال؟ نیویورک کوچک؟ القاب تورنتو نشان دهنده علت رونق و رشد بی سابقه املاک و مستغلات و پیشروی روزافزون افق شهر میباشد. در اینجا دیگر مدرن بودن به معنای ساختمان های بلند و شیشه ای نیست.

این شهر میزبان بزرگترین سازه بدون ستون نیمکره غربی به نام برج CN است. پروژه های جدید باید حداقل کمی عجیب و غریب و نامتوازن باشند تا مورد توجه قرار بگیرد. به عنوان بهترین مثال میتوان به برج و آپارتمان دوقلو اشاره کرد با 50 و 56 طبقه که از پایین تا بالا 209 درجه پیچ خورده. برای دیگر مثال میتوان به آپارتمان های پارک زمرد اشاره کرد که بسیار شبیه شکلاتهایی با روکش های کنده شده هستند. همین ساختمان ها موجب شده در تورنتو حس حضور در یک داستان علمی تخیلی داشته باشید.

کانادا

 

 

نظرات

نام کاربر :
 
ایمیل کاربر :
   
متن پیام :
 
کلمه امنیتی :
کد بالا را در این بخش وارد کنید:
نمی توانید بخوانید ؟ کلیک کنید

ما را محبوب کنید