مکان های دیدنی استانبول 1

دسته جاذبه های دیدنی

1.کاخ توپ کاپی ( Topkapı Sarayı )

کاخ توپ کاپی با مماری بی نظیر و باشکوهش از مکان هایی است که هرگز نباید در تور استانبول از دست بدهید.

این کاخ در سال 1478 توسط سلطان محمد فاتح ساخته شد و برای مدت 400 سال متوالی میزبان سلاطین مختلفی بوده و مهم ترین فرمانها و قوانین دولتی در همین مکان گرفته میشده.این مکان رودادی از زمان سلطان عبد المجید به روی عموم باز شد و امروزه هم با توجه به حفظ سبک معماری عثمانی از مهم ترین مکان های توریستی استانبول و حتی ترکیه میباشد.

2.کوچه سوئوک چشمه ( Soğuk Çeşme Sokağı )

معنای لغوی این کوچه به معنای چشمه سرد است. این کوچه در محله سلطان احمد قرار دارد ، این کوچه میزبان بسیاری از فیلم های قدیمی ترکی بوده امروزه هم میتوان فضای نوستالژیک را به لطف بناهای تاریخی آن احساس کرد . این کوچه در بین موزه ایاصوفیا و کاخ توپ کاپی قرار دارد و عبور ماشین از ان ممنوع است.

این کوچه مکان مناسبی برای عکاسان و توریست هایی که میخواند خاطرات خود را با گرفتن عکسی ثبت کنند بسیار مناسب است.

3.مدرسه ارباب جعفر ( Cafer Ağa Medresesi )

این مکان تاریخی در کنار موزه ایا صوفیا قرار دارد . این مدرسه بهترین مکان برای یک استراحت کوتاه برای صرف چای و یا صبحانه های مخصوص روزهای دوشنبه میباشد . به شما توصیه میکنیم حتما سری به این مکان زیبا بزنید.

این مدرسه در قرن 16 در زمان سلطان سلیمان بزرگ ساخته شد و امروزه به عنوان مکانی برای ارائه کارهای هنرمندان تبدیل شده .

4.ایا صوفیا (Ayasofya )

زیبایی بی مرز ، اوج شکوه و جلال ، شگفت انگیز اینها تنها جملاتی ساده در وصف این مکان رمز الود است.

این موزه در صدر لیست پر بازدید ترین مکان های توریستی ترکیه قرار دارد . این مکان در زمان پادشاهی بیزانس و توسط ژوستین اول ساخته و در زمان سلطان محمد به مسجد تبدیل شد. در ایا صوفیا میتوانید به راحتی تاریخ را حس کنید و شاهد آن باشید.

 

5.آب انبار یه ره باتان ( Yerebatan Sarnıcı )

با ستون هایی که از میان آب برافراشته شده و افسانه هایی که درباره آن روایت میکنند این مکان در صدر لیست مکان های مورد علاقه توریست ها قرار دارد. این آب انبار در زمان بیزانس ها با هدف رفع نیاز آب مورد استفاده کاخ بنا شد و در زمان سلطان محمد فاتح هم به همین منظور مورد استفاده قرار گرفت . طبق یک روایت آب داخل آّب انبار کنایه ای از اشک صورت های نقش بسته بر روی ستون ها است به یاد برده های کشته شده در هنگام ساخت قصر بزرگ . همین داستان یکی از جذابیت این مکان است .

 

 

نظرات

نام کاربر :
 
ایمیل کاربر :
   
متن پیام :
 
کلمه امنیتی :
کد بالا را در این بخش وارد کنید:
نمی توانید بخوانید ؟ کلیک کنید

ما را محبوب کنید