مکان های دیدنی استانبول 2

دسته جاذبه های دیدنی

بازدید از اماکن زیر را در تور استانبول به شما توصیه می کنیم.

حمام خرم سلطان ( Haseki Hürrem Hamamı )

این حمام باشکوه به فرمان همسر رسمی سلطان سلیمان ، خرم سلطان و به نظارت معمار سینان ساخته شد.

این حمام بزرگترین حمام ساخت معمار سینان است.امروزه این مکان به لطف سریال های تاریخی توریست های فراوانی را به خود جذب میکند و محبوبیت آن رو به افزایش است.

آب انبار هزار و یک ستون سلطان احمد (Sultan Ahmet Binbirdirek Sarnıcı )

این مخزن آب از زمان کنستانتین بزرگ تا حال حاضر یکی از پرطرفدار ترین مکان های تاریخی استانبول میباشد. روزگاری این مکان آب کل شهر را تامین میکرد و در حال حاضر یکی از بهترین مکان های توریستی ترکیه میباشد و قطعاً در لیست بهترین مکان های دیدنی قرار دارد. به شما پیشنهاد میکنید یک آخر هفته را توسط تورهای استانبول به این مکان زیبا و تاریخی اختصاص دهید .

پارک گلخانه (Gülhane Parkı)

این پارک در زمان پادشاهان عثمانی به عنوان یکی از باغچه های خصوصی کاخ توپ کاپی استفاده میشد. این باغچه زیبا زمانی مملو از گلهای رز و لاله بود ولی مرور مورد بی توجهی قرار گرفت و بسیاری از گلهای آن خشکید ولی امروزه تغییرات بسیاری بر آن انجام شد و به شکل یک پارک زیبا درامد.

اگر میخواهید یک روز خود را در میان گلها و طبیعت بگذرانید ولی در شهر بمانید و یک چای با کیفیت میل کنید پارک گلخانه بهترین انتخاب است.

جزایر زیبای استانبول ( Adalar )

جزایری مانند بویوک آدا (Büyükada) ، هیبلی آدا (Heybeliada)  ، بورگاز آدا (Burgazada) تنها چندی از جزایر تاریخی استانبول است. در گذشته این مجموعه جزایر به نام جزایر پرنس معروف بود ، دلیل این نام گذاری به دلیل این است که در زمان امپراتوری بیزانس بسیاری از منسوبان قصر به دلیل دوری از استانبول  به این جزیره تبعید میشدند. امروزه حمل و نقل این جزیره زیبا فقط با کالسکه های قدیمی انجام میشود و همین باعث شده فضای نوستالزیک این جزیره حفظ  و به بهترین مکان برای آخر هفته ها تبدیل شود. جزایر بهترین مکان برای پیک نیک های آخر هفته ، دوچرخه سواری و در کل مناسب کسانی که میخواهند کمی در گذشته ها سیر کنند است .

قصر دولماباهچه ( Dolmabahçe Sarayı )

قصر دولماباهچه در اوایل  امپراتوری عثمانی به عنوان مکانی برای لنگر انداختن کشتی های جنگی بود و بعد ها به باغصه خصوصی پادشاه تبدیل شد. دولماباهچه در زمان جمهوریت به عنوان مکانی برای اقامت آتاتورک در سفرهای استانبول قرار میگرفت و بعد ها اتاتورک در همین مکان فوت کرد و به همین دلیل این مکان از اهمیت خاصی برخوردار است . با توجه به اهمیت تاریخی و معماری این کاخ بازدید آن را به شما توسط تور استانبول پیشنهاد میکنیم.

حمام سلیمانیه یا حمام ترک Türk Hamamı (Süleymaniye Hamamı)

این حمام به دستور سلطان سلیمان و نظارت معمار سینان ساخته شد. معمار سینان از این حمام به عنوان اثر زمان شاگردی یاد میکند. این حمام در صدر لیست پر بازدید ترین و محبوب ترین مکان های تاریخی استانبول برای توریست های خارجی قرار دارد.

 

نظرات

نام کاربر :
 
ایمیل کاربر :
   
متن پیام :
 
کلمه امنیتی :
کد بالا را در این بخش وارد کنید:
نمی توانید بخوانید ؟ کلیک کنید

ما را محبوب کنید