50 کاری که باید در تور استانبول فراموش نکنید

دسته جاذبه های دیدنی

یکی از دقدقه های اصلی مسافرانی که از تور استانبول استفاده می کنند بهره بری آنها از این تور می باشد. از این رو بر آن شدیم که مطلبی در مورد لیست فعالیت هایی که باید حتماً در استانبول امتحان کنید نام ببریم. لازم به ذکر است که انجام تمامی این نکته حداقل 2 هفته زمان از شما می گیرد به همین خاطر سعی کنید موارد و کارهایی که در ذیل گفته شده است را در 2 یا 3 تور استانبول کامل کنید. در زیر 50 مورد از مهمترین فعالیت هایی که مردم اکثراً در تورهای استاانبول دارند آورده شده است تا هنگام آغاز برنامه ریزی برای شروع سفرتان در استانبول باید آن ها را در نظر بگیرید:

1.از بازار ادویه استانبول دیدن کنید: در صورتی که از طرفداران خرید سوغاتی هستید حتماً از این بازار دیدن کنید ، این بازار، پس از بازار بزرگ، دومین بازار سرپوشیده ی بزرگ است. در اینجا، می توانید ادویه، آجیل، میوه های خشک، قهوه ترک، چای برگ های نرم، و حتی راحت الحقوم  هایی را بردارید. البته با وجود موجود بودن تعداد زیادی عطاری در ایران بعید می دونم مسافران تور استانبول از این مکان دیدن کنند.

بازار ادویه در تور استانبول

2.به نمایشی از دراویش صوفی استانبول بروید: همانطور که بهتر می دانید ، مردم کشور ترکیه مولوی ایرانی را برای خودشان می دانند و فرقه ای نیز در ترکیه  دارند ، ترکیه ، منزلگاهی برای طریقت مولویه ی دراویش سوفی است. دراویش، خود را در وضعیتی خلسه مانند می برند، تا آنها را به خدا نزدیک تر کند، و این کار برای بینندگان، یک جشن مذهبی ویژه ای است. سعی کنید از دیدن این مراسم لذت ببرید و اعصاب خودتان را از این که چرا در ترکیه مولوی را ترک می دانند خورد نکنید !

3. به صدای اذان بین مسجد آبی و مسجد ایاصوفیه گوش دهید: یکی از زیباترین صدای اذان از این مساجد طنین انداز می شود ، بین مسجد آبی و مسجد ایا سوفیه (هرچند که اخیرا یک مسجد نیست ولی هنوز یک اتاق برای نماز گذاران نگه داشته است) اتفاق می افتاد.  یک موذن، بخشی از نماز را می خواند و پس از آن، موذن دوم، از مناره ی دیگر پاسخ خواهد داد. این، یک تجربه ی جادویی است، به همین خاطر اگر در ساعات نماز، در آن ناحیه بودید، پیشنهاد می کنم که روی نیمکت یک پارک بنشینید، و فقط گوش دهید.

4.یک کمپیر بخورید: یکی از برترین اسنک های ترکیه کامپیر می باشد حتماً در تور استانبول از این اسنک خشمزه استفاده کنید، یک کمپیر ، یک سیب زمینی پخته ی پرشده است. آشپز ، سیب زمینی را با پنیر و کره مخلوط میکند تا زمانی که نرم و سبک شود. پس از آن، می توانید از چیزهایی مختلفی برای پرکردن سیب زمینی استفاده کنید، از جمله، زیتون، هات داگ، ترشی، ذرت، نخود فرنگی، بلغور و چیزهای دیگر. این، یک میان وعده مناسب خواهد بود (البته با توجه به غذاهای زیادی که در ترکیه میان وعده مناسبی می باشند پیشنهاد من استفاده از طیف متفاوتی از غداها می باشد)

کمپیر در تور استانبول

5.از حمام ترکی لذت ببرید: اگر شما، یکی از طرفداران حمام می باشید ، به سوی حمام ترکی بروید. برایی اینکه تجربه ای کامل داشته باشید، قطعا اسکراب بدن و ماساژ را انتخاب خواهید کرد. با توجه به محیطی که در این حمام ها موجود می باشد شما را یاد حمام های قدیمی ایرانی می اندازد .

حمام ترکی در تور استانبول

6.تراموای قرمز را برانید: در تور استانبول یک روش برای دیدن خیابان استقلال ، بدون نیاز به عبور از بین جمعیت پر ازدحام، استفاده از تراموای شهری از یک سر این خیابان، به طرف دیگرش است. این تراموا، یک حس پر شکوه غیر قابل انکاری دارد و این باعث می شود که یک سفر دلپذیر در مرکز خرید استانبول، برای شما ایجاد شود.

تراموای قرمز در تور استانبول

7. در طول پل گالاتا قدم بزنید: درسته، شما می توانید به خوبی در طول راه آهن ، رانندگی کنید اما اگر پیاده روی را انتخاب کنید، می توانید ماهیگیری های محلی، دستفروشانی که چوب شورهای کنجدی می فروشند، و قایق های حمل مسافر به سوی پایین را از این پل تماشا کنید. به علت محیط مناسب استانبول پیشنهاد می کنم حتماً پیاده روی در خیابان های استانبول را امتحان کنید بی نظیر است.

پل گالاتا استانبول

8.یک چوب شور کنجدی در استانبول بخورید: می توانید یکی از این چوب شورهای خوشمزه را در هر نانوایی موجود در سطح شهر، بخرید اما به شما پیشنهاد می کنم که یکی از آنها را از غرفه های کوچک قرمز درون خیابان استقلال، بخرید. خوردن این چوب شور یک تجربه خوب است.

9.یک تور قایقرانی به پایین بسفور بگیرید: اگر تنها چند روز کم در استانبول می مانید، و می دانید که نمی توانید همه ی جاذبه های اصلی استانبول را ببینید، یک سفر دریایی به پایین بسفور، یک راه عالی برای به دست آوردن چشم اندازی کلی از مهمترین جاذبه های استانبول است. در طول مسیر، کاخ دولماباهسه، خرابه ی روملی، برج دوشیزه و بسیاری از مساجد و قصر ها و باغ ها را پشت سر خواهید گذاشت . مطمئناً این تجربه یکی از برترین تجربه های شما خواهد بود.

10.دسر سینه ی مرغ ترکیه ای سفارش دهید: چیزی اشتها آور تر از فکر کردن به این غذای ترکیه ای نیست. مرغ برای دسر؟؟ خب... بله، اما قبل از این که مخالفت کنید، بگذارید بگویم که در واقع نمی توانید مرغ را بچشید.  تاووک گوگسو، به عنوان یک غذای شناخته شده، با پختن مرغ در آب و سپس قطعه قطعه کردن آن به قطعات کوچک ریشه دار،و بعد از آن، جوشاندن دوباره آن همراه با شیر و شکر و  وانیل و آرد ذرت و آرد برنج، آماده می شود. در نهایت یک دسر شیرین حاصل می شود که میتوانید به آن دارچین بپاشید. حتماً این دسر را امتحان کنید.

11.چای ترکی بنوشید: اگر به استانبول آمدید، باید چای را در لیوان های طرح گل لاله بنوشید. چای ترکی، به شیوه ای منحصر به فرد با استفاده از یک قوری در دو مرحله، تهیه می شود: یک مرحله، مرحله ی جوشاندن آب است و مرحله ی بعدی، دم کردن چای است. پس از آن می توانید چای را داخل لیوان بریزید. و آن را با آب گرم رقیق کنید و مطابق سلیقه ی خود درست کنید.

چای ترکی در تور استانبول

12. بورک بخوید: همانطور که قبلاض گفتم نمی توانید در ترکیه فرصت خوردن یک غذا را برای 2 بار داشته باشید . به علت تنوع بی نظیر غذا ها در این کشور در بازه ی زمانی که در تور استانبول هستید بعید می دانم بتوانید یکدور غذاهای ترکی را تست کنید . بورک، یک شیرینی سنتی ترکیه ای است که از خمیر ورقه ورقه شده ساخته می شود. این شیرینی می تواند به عنوان یک خوردنی خوشمزه، با پنیر فتا و یا گوشت خرد شده پر شود. و یا اگر چیزی شیرین تر را ترجیح می دهید، می توانید آن را با پاشیدن کمی شکر روی آن میل کنید.   

بورک استانبول

13.از دیدن مسجد ایاصوفیه، حیرت زده شوید: این معماری شاهکار، تاریخی طولانی دارد که نشان می دهد که آن، از کلیسای جامع ارتدوکس شرقی تا کلیسای جامع روم، به کلیسای جامع ارتدوکس شرقی تا مسجد برگشته و اکنون یک موزه شده است. قسمت بیرونی آن ممکن است خیلی چشمگیر نباشد، اما به محض آنکه داخل می شوید،و نگاهی مختصر به گنبد آسمانی و موزاییک های باستانی آن بیندازید، هیبت آن را می بینید.

مسجد ایاصوفیه در تور استانبول

14.از مسجد ایاصوفیه ی کوچک دیدن کنید: کلیسای فرشتگان سرگیوس ، که با نام مسجد ایا سوفیه ی کوچک مشهور است، کلیسای ارتدوکس شرقی سابق است. اعتقاد بر این است که این کلیسا، به عنوان یک معماری آزمایشی توسط معماران مشابهی ساخته شده که مدتی کوتاه پس از ساختن آن، به ساختن مسجد ایاصوفیه مشغول شدند. بهتر است که قبل از مشغول شدن به پروژه ی اصلی، آن را در مقیاسی کوچکتر بسازید..درسته؟

15.برای رفتن به آب انبار کلیسا، به زیر زمین بروید: این آب انبار کلیسا، به عنوان بزرگترین آب انبار زیر زمینی باستانی در سراسر استانبول یافت شده است. به نظر می رسد که بسیاری ازستون های درون این آب انبار، از ویرانه های ساختمان های دیگر بازیافت شده اند، و در میان آنها، دو حجاری سر مذورا را خواهید دید که به عنوان پایه های ستون ها کاربرد دارند. و همچنین ستونی با حکاکی های اشک آوری خواهید دید که اعتقاد بر این است، که قدرتی دارد که آرزو ها را به حقیقت تبدیل کند.

16.راحت الحلقوم را مزه کنید: بله بازهم خوردنی ، راحت الحلقوم که خوردنی مشهوری است، بین مردم محلی، به عنوان لوکوم مشهور است. بهترین مکان برای خوردن راحت الحلقوم، در حافظ مصطفی، است که در آن می توانید طعم های مختلفی از جمله رز، دارچین، نعناع، توت فرنگی و لیمو، پرتقال، کیوی، انار، سیب را انتخاب کنید. به من اعتماد کنید، ناامید نخواهید شد!

17.دندان های شیری تان را با خوردن زیاد باقلوا، اذیت نکنید: مردمان ترک، واقعا می دانند که هنگامی که آن شیرین می شود، دارند چه کاری می کنند. باقلوا، با لایه های شیرینی فیلو که با خشکبار خرد شده ساخته می شود و با شربت و یا عسل، شیرین می شود. بیسکوییت و خامه ی دلمه شده را فراموش کنید. این، آن چیزی است که شما در هنگام چای خوردن به آن نیاز دارید.

18.یک لیوان آیران (دوغ) بنوشید: این، یکی از آن نوشیدنی هایی است که با عاشق آن می شوید یا از آن متنفر می شوید. آیران، یک نوشیدنی ملی در ترکیه است و آن، یک دوغ سرد همراه با نمک می باشد.این نوشیدنی، خصوصا در ماه های تابستان، مشهور است. پیشنهاد می کنم که از این دوغ خوشمزه در مدت اقامت در استانبول استفاده کنید.

19.مهارت های چانه زنی را در بازار بزرگ، امتحان کنید: بازار بزرگ استانبول، محلی برای خریداران جدی است. این مکان، با بیش از 3000 مغازه و حدودا 61 خیابان، هنوز محلی گیج کننده و دارای ارزش بازدید در تور استانبول است. متوجه خواهید شد که برخی خیابان ها، در زمینه ی برخی کالاها با فروشندگانی که چیزی جز چرم، نقره، فرش، سرامیک، یا ادویه جات، نمی فروشند، تخصصی شده اند. در آنجا، چیزهای پر تلالو زیادی وجود دارد که چشم هایتان را خیره می کند. به همین خاطر ممکن است بخواهید که برای گذران وقت در آنجا آماده شوید.

20. قلیان دود کنید : در صورتی که اهل کشیدن قلیان هستید و البته از ضررهای قلیان هم آگاه هستید پیشنهاد می کنم از قلیان های ترکی استفاده کنید ، آرجیلا، نارگیل، شیشا، قلیان- هر اسمی که رویش بگذارید، ذخیره ای زیاد، از کافه های قلیان در استانبول وجود دارد که می توانید در آن جا در حالیکه قلیان می کشید و جرعه ای چای یا قهوه می نوشید، لم دهید .

21.یک دونر (کباب ترکی) بخورید. دونر، یک غذای ترکی است که با گوشت پخته شده در جوجه گردان درست می شود. این گوشت، می تواند گوشت بره، گوشت گاو، یا مرغ باشد و با نان لواش همراه با سبزیجات و مقدار کمی چاشنی، سرو می شود.آن، یک ناهار خوشمزه و مقرون به صرفه است که می توانید آن را در هر قسمت از این شهر بیابید.

22.از دیدن برج گالاتا لذت ببرید: این برج که در بی اولی واقع شده است، به نظر می رسد که با خانه ی راپانزل در یک افسانه، جور در می آید. چیزی جادویی در مورد سقف استوانه ای نوک تیز آن وجود دارد، و منظره ی بالکن بیرونی آن، فوق العاده زیبا است. یکی از برترین جاذبه های استانبول می باشد.

23.خودتان، یک لامپ شیشه ای بخرید. لامپ های شیشه ای رنگارنگی که در هر ساختمان درون استانبول ، آن را آویزان خواهید دید، می تواند سوغاتی خوب برای بازگشت به کشورتان باشد. اگر به دنیال چانه زنی برای آنها هستید، پیشنهاد می کنم که آنها را خارج از بازار بزرگ و دور از مناطق توریستی، اصلی خریداری کنید، از افت قیمت ها، شگفت زده خواهید شد. یک لامپ سایز متوسط، 15-20 دلار USD می ارزد.

24. در بهترین مناظر استانبول، ناهار بخورید: اگر به دنبال یک رستوران با چشم انداز خوب هستید که حساب جیب شما را هم بکند، به شما رستوران حمدی را سفارش می کنم. این چشم انداز 180 درجه ای، مسجد سلیمانیه، مسجد روستم پاشا، برج گالاتا، و بوسفور را به نمایش می گذارد. علاوه بر این، آنها، کوفته های خوشمزه و بادمجان کبابی نیز دارند.

25.به نمایش رقصهای محلی ترکیه بروید: پس از یک اجرا با بیش از یک عامل سرگرمی، به خاطر اجرای تئاتر رقص حودجاپاشا،(همان محلی که نمایش چرخش دراویش اجرا می شود) و همچنین اجراهای رقص های فولیکور، شما خوش شانس هستید. آماده باشید تا به شب های 1001 عربی بازگردید. 

26.از موزه های باستان شناسی استانبول دیدن کنید: موزه های باستان شناسی استانبول، در حقیقت، شامل 3 موزه ی مختلفی هستند که نزدیک کاخ توپکاپی واقع شده اند.این سه عبارتند از : موزه باستان شناسی، موزه شرق باستان،و موزه هنر اسلامی. اگر شما از تاریخ لذت می برید، از دیدن این مکان لذت خواهید برد.

27.گربه های ولگرد را نوازش کنید: استانبول، شهری است که در آن، گربه ها، جایگاه بالایی دارند.گربه های ولگرد، به خوبی توسط مردمان محلی مراقبت می شوند، از طریق دادن غذا، آب، و حتا بالش برای خوابیدن آنها.

28.از کلیسای چوره دیدن کنید: کلیسای منجی مقدس، که در چوره واقع شده، ممکن است بزرگترین کلیسای بیزانسی نباشد، اما قطعا به خاطر اینکه یکی از زیباترین کلیساهاست، معروف است. نکته ی برجسته ی آن، تابلوهای موزاییکی متنوع آن است که صحنه های کتاب مقدس را از نو آفریده است و هنوز هم، مردمان قرون را خیره کرده است.

29.قنات والنس را ببینید. هنگامی که رومی ها، از استانبول عبور کردند، شروع به ساختن یک سیستم آب کردند که نیازهای رو به رشد این شهر را در رابطه با آب تازه، تامین کند. آبی که از این قنات ها، به پایین می آمد، در مخازن باز و مخازن زیر زمینی، در سراسر این شهر، ذخیره می شد. امروزه، بخش باقی مانده ی قنات والنس، 921 متر طول دارد.

30.از کاخ بیلربیی دیدن کنید. این کاخ، که نامش به معنای خدای خدایان است، در بخش آسیایی استانبول، واقع شده است. این کاخ، در امتداد سواحل بوسفورس ساخته شده است و به عنوان اقامتگاه تابستانی عثمانی ها استفاده می شده است.

31.یک کلاس آشپزی بروید: رفتن به کلاس آشپزی در یک شهر جدید، یک راه جالب برای آشنایی با غذاهای جدید است و راهی است برای آوردن مزه ی آن شهر به اشپرخانه ی خود می باشد. اگر کوفته، لاهماسون و پاید را خیلی دوست دارید، چگونگی طبخ آنها را باد بگیرید.   

32.در مینیاتورک، احساسی شبیه انسانی قوی هیکل داشته باشید: این پارک مینیاتوری نسبتا منحصر به فرد، خانه ای تفریحی در مقیاس کوچک است که در استانبول، آسیای صغیر و سرزمین های دیگر عثمانی  یافت شده، که امروزه در خارج از مرزهای ترکیه واقع است.

33.سولتاک را به عنوان دسر مصرف کنید: سولتاک، نسخه ی ترکی دسر پودینگ برنج است. گفته شده است که دستور العمل آن، در کاخ توپکاپی، آب گل سرخ را هم شامل می شود. می توانید این دسر را با گردوی خرد شده و کشمش مصرف کنید که فکر می کنم، طعمی عالی به آن بدهد.

34.سفری یک روزه، به جزایر شاهزادگان داشته باشید. جزایر شاهزادگان، خوشه ای از 9 جزیره است که در سواحل آسیایی استانبول قرار دارند.  دلیل نامگذاری این جزایر، این بود که در طول دوره ی بیزانس و اوایل دوره عثمانی، اعضای سلسله که از شوکت می افتادند، غالبا به آن مناطق تبعید می شدند. امروزه، آنجا یک مکان مشهور برای تماشای آخر هفته ی خانواده ها و زوج ها است. و تنها راه رفت و آمد به آنجا، اسب و درشکه است.- بسیار رمانتیک

35.از مسجد آبی دیدن کنید. 2 تا از قابل توجه ترین ویژگی های مسجد آبی که به عنوان مسجد سلطان احمد نیز مشهور است،  6 مناره ی آن، و گنبد خارجی آبی ان است. باید محجوبانه لباس بپوشید و اگر خانم هستید، باید روسری و بپوشید چرا که، آنجا هنوز به عنوان یک مسجد، دایر است.

36.پیتزای ترکی بخورید.به نظر می رسد که لاهماسون، معادل پیتزای ترکیه ای است. این خمیر نازک، با گوشت چزخ شده، سبزیجات و گیاهان، درست می شود.

37.به برج دوشیزه بروید.بحث های زیادی در مورد داستانی که پشت این برج که در جزیره ی کوچکی واقع در ورودی جنوبی بسفورس قرار دارد، وجود دارد. داستان محلی می گوید، این برج، به وسیله ی مردی ثروتمند ساخته شده که در تلاش برای حفظ دخترش از پیشگویی هایی بوده که دانشمندی در مورد او گفته بوده است.- پیش گویی چنین بوده است که دختر مرد، با گزش یک مار می میرد.

برای پیشگیری از وقوع این اتفاق، پدر وی، برجی ساخت تا امنیت دخترش را در آن حفظ کند. البته در نهایت، هنگامی که پدر، با سبدی پر از میوه به دیدار وی آمد، یک مار توانست راه خود را به داخل برج پیدا کند.

38.در امتداد پارک امیرگان، قدم بزنید. این پارک، یکی از بزرگترین پارک های عمومی استانبول است و پیشنهاد من قدم زدن در این پارک در تور استانبول می باشد در امتداد سواحل بوسفورس واقع شده است. پارک امیرگان، میزبان جشنواره ی سالانه ی گل لاله است. به همین خاطر، اگر در فصل بهار در این شهر باشید، دوست خواهید داشت که به آنجا بروید.

39.در بخش آسیایی استانبول بپلکید: بیشتر بازدید کنندگان، دوست دارند که به جانب اروپایی بروند. اما اگر با کشتی اقدام به رفتن به سوی آسیا کنید، می فهمید که این شهر، احساس محلی بیشتری دارد.  سرعت زندگی به نظر کمی کند تر است و گردشگران کمی در آنجا وجود دارند.

40.بستنی ترکی بخورید : بستنی ترکی به نام « دوندورما »، به معنای بستنی ، نامیده می شود. آنچه که بستنی ترکی را از سایر انواع بستنی ها مجزا می کند، این است که آن، یک بافت نسبتا چسبنده دارد و کمی نسبت به ذوب شدن مقاوم است. حرف من را باور نمی کنید؟ یک گاز بزنید و می بینید که به تمام صورتتان می چسبد.

41.در یک مسابقه ی فوتبال شرکت کنید. استانبول، دارای یک لیست گسترده ای از باشگاه های فوتبال است، بنابراین، اگر در طول فصل فوتبال در استانبول هستید، می توانید بازی های مربوط به پا را شرکت کنید.     

42.سوار تله کابین در استانبول شوید. اگر می خواهید اندکی به پاهایتان استراحت دهید، سوار شدن بر تله کابین، راحتترین راه برای رفتن به تپه های استانبول است. خط تانل، قدیمی ترین خط متروی زیرزمینی در قاره اروپا، و  دومین خط متروی قدمی دنیا پس از لندن، است.

43.نوشیدنی آب انار بنوشید. در یکی از دکه های زیاد خیابان بایستید و برای خودتان، یک فنجان آب انار فشرده ی تازه سفارش دهید. آن، هم ترش و هم شیرین است. و آنتی اکسیدان آن، خاصیت های درمانی زیادی دارد.

44.از مسجد سلیمانیه دیدن کنید. ممکن است مسجد آبی و مسجد ایا سوفیه، بیشتر شناخته شده باشد، اما مسجد سلیمانیه، بزرگترین مسجد در استانبول است. به همین خاطر ارزش دیدن دارد.

45.در اطراف میدان اسب دوانی، به مسابقه بپردازید. میدان عمومی امروزی، میدان اسب دوانی قسطنطنیه، مکانی برای مسابقه اسب و ارابه رانی بود. در طول دوران امپراطوری بیزانس، این محل، میتوانسته قلب تپنده ی فعالیت های اجتماعی بوده باشد.

46.به مسجد اورتاکوی بروید. این مسجد، در کنار اسکله ی مربعی اورتاکوی واقع شده است. در حالیکه آن خیلی کوچکتر از بسیاری از مساجد استانبول است، مسجد اورتاکوی، در مفهوم مثالی کامل از معماری سبک باروک، منحصر به فرد است.

47.طعم زندگی سلطنتی در کاخ توپکاپی را بچشید. کاخ توپکاپی، بزرگترین اقامتگاه خانواده ی سلطنتی در استانبول است، و برای تقریبا 400 سال، به عنوان اقامتگاه اصلی سلاطین عثمانی، مورد استفاده قرار می گرفته است. زمین آن وسیع است اما شاید جذاب ترین قسمت آن، آپارتمان حرم است که مکانی با بیش از 400 اتاق برای بسیاری از زنان صیغه ای سلاطین، همسران و کودکان آنها، و اعضای گسترده ی خانواده ی آنها، می باشد.

48. وانمود کنید که سلطانی در قصر دولماباهسه هستید. این کاخ، تا پایان دوره ی عثمانی، خانه ی 6 سلطان متفاوت بوده است. در حالیکه در گذشته، سلطان و خانواده اش، در کاخ توپکاپی زندگی می کرده اند، زمان در گردش بود و توپکاپی عثمانی، فاقد سبک شیک عصر جدید بود. به طور طبیعی، باید قصری جدید ساخته می شد. و قصر جدید بدون بزرگترین لوستر کریستالی بوهمیای جهان چه بود؟ (تواضع ملکه ی ویکتوریا)

49.در امتداد دیوارهای قسطنطنیه قدم بزنید. هنگامی قسطنطنیه، پایتخت جدید امپراطوری روم شد، دیوارهای دفاعی برای استقامت این شهر ساخته شد. پیاده روی 7 کیلومتری در امتداد بخش های باقی مانده  از این دیوار، پنجره ای رو به گذشته را به سوی شما می گشاید.

50.در استانبول، پیش بروید و برای تور استانبول بعدیتان برنامه ریزی کنید و ببینید که در مسیرتان، چه شگفتی هایی را می بینید. استانبول، شهری بزرگ برای کشف و ماجراجویی است. به همین خاطر، اگر فردی نسبتا ماجراجو هستید، چرا کتاب راهنما را رها نمی کنید تا تنها با پاهایتان برای دیدن آنچه که می توانید کشف ش کنید، پیش بروید.

 

 
ما را محبوب کنید