توصیه های مهم انتظامی در رابطه تورهای خارجی

دسته نکات سفر

اگر شما هم قصد سفر به یک کشور خارجی دارید حتما نکات زیر را مطالعه و جدی بگیرید :

- اگر در هر کشور خارجی دیگری مورد سرقت قرار گرفتید ، مدارک و بلیط های خود را گم کردید و یا با هر مشکل دیگری برایتان پیش آمد امن ترین و مطمئن ترین مکان برای شما سفارت خانه ایران است . اگر در کشور مقصد سفارت خانه ایران وجود ندارد باید به سفارت خانه نماینده آن مراجعه کنید که در هر کشوری متفاوت است .

- از همان ابتدای ورود به کشور مقصد ، نام و نام خانوادگی ، ملیت ، محل اقامت و یک شماره تلفن را بر روی دو کاغذ کوچک نوشته و یکی را در کیف پول و دیگری را در جیبتان قرار دهید تا در صورت گم شده کیف یا بروز هر مشکلی اطلاع رسانی آسان باشد.

- همیشه و همیشه یک مدرک شناسایی به همراه داشته باشید در بسیاری از کشور ها از جمله امارات باید ویزای موقت خود را همواره به همراه داشته باشید . 

- بسیار پیش می آید که افرادی در فرودگاه مبدا یا مقصد از شما میخواهند که بسته و یا مبلغی پول را با خود ببرید و به شخص دیگری در کشور دیگر تحویل دهید هرگز این خواسته را قبول نکنید حتی اگر فرد درخواست کننده ایرانی باشد .

- قبل از ورود به کشور مقصد حتما برای سفر خود برنامه ریزی کنید و پس از مشخص شدن محل اقامت خود در نقشه به دنبال نزدیک ترین درمانگاه یا بیمارستان بگردید ،  شماره و آدرس سفارت خانه ایران و شماره های ضروری مانند آتش نشانی ، اورژانس ، پلیس را یادداشت کنید و همواره به همراه داشته باشید .

- بسیاری از کشور ها خصوصا کشورهای حوزه خلیج فارس مانند دبی و مالزی قوانین سختی برای مواد مخدر دارند و برای همین داروهای مسکن و کدئین دار همواره موجب دردسر مسافران است به همین دلیل تا جای ممکن دارو با خود نبرید و در صورت لزوم حتما از قبل از پزشک خود نسخه ای به زبان انگلیسی دریافت کنید .

- اگر با تور سفر میکنید حتما از آژانس های خوش نام و معتبر استفاده کنید مطمئن باشید اختلاف قیمت کوچکی که این آژانس ها دارند به علت بالا بردن کیفیت خدمات است .

حتما یک کپی از بلیط ، گذرنامه و ویزای خود داشته باشید تا در صورت گم شدن اهراز هویت و انجام مراحل قانونی میسر باشد .

- همواره قبل از مسافرت مدت اعتبار پاسپورت و عدم ممنوع الخرج بودن را چک کنِد تا در طول سفر به مشکل برنخورید .

 

به هنگام خروج از کشور حتما موارد زیر را رعایت کنید :

- تا زمانیکه در خاک ایران حضور دارید رعایت حجاب اجباری است اگرچه تبعه کشور دیگری باشید . در اکثر هواپیماهای متعلق به خطوط هواپیمایی ایرانی از شما خواسته میشود داخل هواپیما هم حجاب خود را رعایت کنید.

- حداکثر مبلغ ارزی که هر مسافر مجاز به خروج از کشور دارد 5000 هزار دلار است .

- خروج هرگونه الکل ، ترشیجات ، سرکه و از این قبیل مواد ممنوع است .

- به همراه داشتن هرگونه اسپری که برچسب قابل اشتعال دارد ممنوع است .

- به همراه داشتن هرگونه مواد مخدر و همچنین داروهای حاوی مواد مخدر ممنوع و دارای حکم قضایی است .

- خروج بیش از 250 گرم خاویار ممنوع است .

- خروج فرش دستباف بزرگتر از 24 متر ممنوع است .

- خروج هرگونه سکه طلا که پشتوانه ارزی کشور محسوب شود ممنوع است .

- خروج هرگونه کپسول و مواد محترقه ممنوع است .

- خروج هرگونه اسلحه و محمات که فاقد مدارک لازم باشد ممنوع است .

 

 

نظرات

نام کاربر :
 
ایمیل کاربر :
   
متن پیام :
 
کلمه امنیتی :
کد بالا را در این بخش وارد کنید:
نمی توانید بخوانید ؟ کلیک کنید

ما را محبوب کنید