نمایشگاه مینیاتورک (Miniatürk )

مشخصات

کشورکشور ترکیه
شهرشهر استانبول
آدرسSütlüce Mahallesi,, İmrahor Caddesi Sütlüce/ Beyoğlu/İstanbul Turkey
توضيحات

Topkapı-Sarayı

این مکان نمایشگاهی از ماکت های مهمترین اماکن و اثار ترکیه میباشد. در این نمایشگاه میتوانید ماکت بسیاری از آثار مهم ترکیه از جمله ماکت قصر توپ کاپی ، ماکت مقبره آتاتورک (Anıtkabir) ، ماکت مقبره مولانا و بسیاری از آثار دیگر را  در کنار هم مشاهده کنید و درباره تاریخچه آنها اطلاعات کسب کنید. از سال 2003 این مکان یکی از اولین آدرس هایی است که هر گردشگر تور استانبول بعد از ورود باید از آن دیدن کند توصیه میکنیم این نمایشگاه جالب را از دست ندهید.

Ayasofya

مینیاتورک یا در واقع پارک مینیاتوری ترکیه ، نمایشگاهی از ماکت آثار تاریخی مختلف موجود در ترکیه است که با مساحتی معادل 60.000 متر مربع بزرگترین در نوع خود در جهان است . این نمایشگاه یا پارک در واقع در زمین یک پارک قدیمی واقع در منطقه هالیچ یا همان خلیج (Haliç ) استانبول بنا شده . کلنگ پارک مینیاتور ترکیه یا مینیاتورک در 30 ژوئن 2001 زده شد و دو سال بعد یعنی در 2 می 2003 درهای خود را بر عموم گشود.

İzmit-Saat-Kulesi

مینیاتورک با شعار " مدل کوچکی از یک کشور بزرگ " شروع به کار کرد و عملا به شکل ویترینی از ترکیه درآمد . این نمایشگاه صاحب 122 ماکت بسیار دقیق با تناسب 25/1 از اثر اصلی در مدت کوتاهی به نقطه مشترک هزاران توریست و گردشگر تورهای استانبول درآمد . آثار ساخته شده بر حسب توانایی هنرمندان در ساخت آن و اهمیت و تنوع آثار از نظر سبک معماری و تاریخ ساخت آن انتخاب شده .

Kızkalesi

سیستم راهنمای صوتی موجود در نمایشگاه هم برای اولین بار در مینیاتورک استفاده شده و از نمونه های اولیه خود است . این سیستم توضیحات مهم و کاربردی در رابطه با هر اثر را به 9 زبان مختلف جهان پخش ممیکند .

Kristal-İstanbul-Müzesi

Kristal-İstanbul-Müzesi-2

مینیاتورک که زیبایی و اهمیت خود را از تمدن 3000 ساله سرزمین زیبای ترکیه گرفته علاوه بر اینکه جایی دلپذیر و آرام برای وقت گذرانی و گردش است همچنین یک پروژه حفظ فرهنگ و اجتماع است . نسل جوان ترکیه میتوانند تاریخ کهن و با صلابت خود را در این پارک مرور کنند .

Labirent-Park-ve-Satranç-Alanı

مینیاتورک برای گردشگرانی که میخواهند در مدتی کوتاه مروری بر کل کشور ترکیه داشته باشند مکان ایده آلی است . همچنین داخل محوطه دو موزه پانوراما پیروزی (Panorama Zafer Müzesi ) و موزه کریستال استانبول (Kristal İstanbul Müzesi) هم موجود است .

Masal-Ağacı

از دیگر امکانات این نمایشگاه میتوان به زمین بازی مینی لند (Miniland) ، پیست کارتینگ ، قایق کنترلی ، درخت داستان گو ، پارک هزار خم ، زمین شطرنج ، ترامپولین ، شبیه ساز هلیکوپتر Flyride ، ترن مینیاتورک اکپرس (Miniaturk Express tren) که کل محوطه را میگردد ، رستوران و مغازه صنایع دستی اشاره کرد .

Flyride

hediyelik magza

پارک مینیاتورک در 365 روز سال برای عموم باز است که شامل همه اعیاد و تعطیلات رسمی است . در قسمت ورودی آن پارکینگ بزرگی با ظرفیت 500 خودرو مهیا شده . هزینه ورودی نمایشگاه مینیاتورک طبق شغل و سن شما متفاوت است .

Panorama-Zafer-Müzesi

Panorama-Zafer-Müzesi

Panorama-Zafer-Müzesi-3

 

نقشه

ما را محبوب کنید