پارک پیروزی ارمنستان

مشخصات

کشورکشور ارمنستان
شهرشهر ایروان
آدرسVictory Park Azatutyan Ave Yerevan Armenia
توضيحات

پارک پیروزی یا پارک Akhtanak در فضای سبز ارتفاعات  Norksk قرار دارد که به پیروزی اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم اختصاص دارد. این پارک یکی از مکانهای مورد علاقه شهروندان ایروان است. در آنجا بنای یادبودی به نام Mother Armenia وجود دارد که به آمادگی همیشگی ارمنستان در حفاظت از مردمش شخصیت می دهد. Mother Armenia مجسمه ای از یک زن شمشیر به دست با زرهی در پاهایش است که به سرزمین بومی ارمنستان شخصیت می بخشد. سالانه هزاران نفر از این پارک توسط تور ارمنستان دیدن می فرمایند

ارتفاع این بنای یادبود  43.5 متر است. میزبانی محوری این موزه به پیروزی در جنگ جهانی دوم اختصاص یافت. در مقابل تندیس و روی پایه گرانیتی آن، آتشی به یاد قربانیان جنگ جهانی دوم روشن است. در گرداگرد تندیس، نمونه هایی از وسایل نظامی دیده می شود.

در داخل بنای یادبود، موزه نظامی وزارت دفاع ارمنستان وجود دارد. در نزدیکی این بنای یادبود، مقبره "سرباز گمنام" به عنوان قدردانی از کسانی که در نبرد با فاشیسم جان خود را ار دست دادند واقع شده است.

تعدادی کوچه، یک استخر زیبا، تعدادی کافه و سرگرمیها و سواریهای مختلف در مجموعه پارک وجود دارد. از پارک، منظره وسیعی به سوی مرکز شهر ایروان وجود دارد.

نقشه

ما را محبوب کنید