خیابان روستاولی تفلیس

مشخصات

کشورکشور گرجستان
شهرشهر تفلیس
آدرس
توضيحات

اگر بخواهیم یک مکان در تور تفلیس را برای رفتن انتخاب کنیم، آن خیابان روستاولی است. این خیابان، بعد از سوتا روستاولی، شاعر گرجستانی قرن 12 م نامگذاری شد. این خیابان یک قطب فرهنگی جاذبه های توریستی است. این گالری ملی، موزه ی ملی، اپرا و تئاتر باله، کلیسای کاشوتی، و مجلس همگی در امتداد این مکان واقع شده است. این خیابان، اجتماعی از مکان های تفریحی، کافه ها، رستوران ها، و مغازه های سوغات را دارد.

خیابان روستاولی تفلیس

خیابان روستاولی از میدان آزادی آغاز میشود و به طول 1.5 کیلومتر تمامی ساختمان های رسمی موزه هاو در مابین آنها تعداد زیادی بار ، کافه و رستوران را در خود جای داده و خیابان اصلی شهر میباشد . از ساختمان های مهم در طول جاده میتوان به پارلمان گرجستان (Parliament of Georgia) ، کلیسای Kashveti ، موزه ملی گرجستان (Georgian National Museum) ، ساختمان اپرا و باله تفلیس ، تئاتر دولتی روستاولی ، موزه روستاولی ، آکادمی علوم گرجستان ،موزه اشغال شوروی را نام برد .

خیابان روستاولی تفلیس


 در طول مسیر مجسمه های مختلف خواهید دید البته خیابان روستاولی یک استثنا نیست و کل شهر تفلیس نمونه عالی از هنر خیابانی است و در سرتاسر شهر با نمونه های عالی از مجسمه های خلاق و متفاوت روبرو میشوید .
یکی دیگر از ویژگی های جالب خیابان روستاولی این است که ساختار و ظاهر همه بنا ها از جلو کاملا شبیه ساختمان ها و معماری اروپایی است اما در پشت آنها ماجرا فرق دارد و بنا ها کاملا ساده و کمی هم نامنظم هستند .

خیابان روستاولی تفلیس 3

پیشنهاد ما به شما این است که در طول تور گرجستان حتما از خیابان روستاولی تفلیس بازدید کنید و خاطره ای به یاد ماندنی در ذهن خود ثبت کنید . 

نقشه

ما را محبوب کنید