شهر سنگی واردزیا تفلیس

مشخصات

کشورکشور گرجستان
شهرشهر تفلیس
آدرس
توضيحات

اگر در تفلیس یا باتومی وسایلی برای رفتن به پیک نیک بردارید و برای دیدن واردزیا به سوی کوههای گرجستان بروید. این، یک صومعه متلق به قرن 12 م است یا شهر غاری با یک دخمه ی پر پیچ و خمی از تونل ها و اتاق هایی است که کیلومتر ها به سوی کوه های اروشلی گسترده شده است. با یک صعود 30 دقیقه ای، می توان به این صومعه رسید و در آن جا باید یک هزینه ی ورودی کم به راهبان آنجا که آنجا را مدیریت می کنند، بپردازید. آنجا، در اصل، متشکل از بیش از 6 هزار اتاق و 13 طبقه بوده است، امروزه هنوز 300 اتاق و سالن آن باقی مانده است.

  شهر سنگی واردزیا تفلیس

شهر سنگی واردزیا تفلیس

این صومعه در واقع توسط ملکه زمان یعنی ملکه تامارا برای حفاظت از حمله مغول ها ساخته شده . این مجموعه علاوه بر اتاق های مسکونی دارای یک کلیسا ، یک اتاق پادشاهی و یک تراس با سیستمی پیچیده برای آبیاری زمین های زراعی بوده . تنها راه های ورودی به مجموعه از طریق تونل های مخفی بوده که به خوبی در کنار رود Mtkvari پنهان شده اند . تقریبا دو سوم کل شهر در اثر یک زمین لرزه عظیم در سال 1283 ویران شد طی این زمین لرزه غار ها افشا و سیستم آبیاری پیچیده شهر ویران شدند .

شهر های سنگی گرجستان یکی از جالب ترین جاذبه های تور گرجستان هستند برای همین اگر به تور تفلیس یا تور باتومی آمده اید و یا حتی در شهر گوری اقامت دارید بازدید از این شهر های باستانی را از دست ندهید .

نقشه

ما را محبوب کنید