شهر قدیمی تفلیس (Tblisi Old Town)

مشخصات

کشورکشور گرجستان
شهرشهر تفلیس
آدرس
توضيحات

قسمت شهر قدیمی یا هر Old Town هر شهری یکی از زیبا ترین و جذاب ترین قسمت های آن است . در تفلیس هم به همین منوال اگر به تور تفلیس می آیید حتما به قسمت قدیمی شهر هم سری بزنید تا بافت قدیمی و نوستالژیک شهر را از نزدیک ببینید و بیشتر با سبک زندگی مردم گرجستان آشنا شوید.

شهر قدیمی تفلیس (Tblisi Old Town)

از میدان آزادی به سمت کوچه Kote Abkhazi ادامه دهید در واقع شهر قدیمی تفلیس از این کوچه تا ابتدای پل صلح را پوشش میدهد و مرز دقیقی برای آن تعیین نشده . اگر چه کمی مخروبه و کهنه تر جاهای دیگر شهر به نظر می آید با این حال خانه های رنگی قدیمی و تاریخی ، کوچه های باریک ، کلیساها و کنیسه های کوچک و مسجدش کاملا جالب و دیدنی است . بسیاری از ساختمان ها در حال تخریب اند و نیاز به بازسازی دارند . در واقع لا به لای ساختمان های قدیمی و مخروبه چند ساختمان کاملا نو مدرن میبینید که واقعا منظره جالبی درست میکنند .

شهر قدیمی تفلیس (Tblisi Old Town)

همینطور که در شهر قدیمی تفلیس قدم میزنید از پل بسیار مدرن صلح یا پل متخی عبور کنید و با تله کابین ها به سمت مجسمه مادر گرجستان و قلعه ناریکالا بروید و از تصویر 360 درجه شهر لذت ببرید .

شهر قدیمی تفلیس از اولین مکان هایی است که مسافران تور گرجستان را به آن میبرند و بهترین مکان برای آشنایی با بافت قدیمی گرجستان است .

نقشه

ما را محبوب کنید