مسجد جامع تفلیس

مشخصات

کشورکشور گرجستان
شهرشهر تفلیس
آدرسBotanikuri Street, 32 Botanical St, Tbilisi, Georgia
توضيحات

جای خوبی برای دیدن تاریخ قدیمی تفلیس می توانید این مسجد را در کنار کلیساها ببینید. دیدن زندگی دوستانه و با صلح مردم گرجستان با ادیان مختلف در کنار هم واقعا زیبا و دیدنی است . مسجد جامع تفلیس اگرچه در مقابل مسجد های ترکیه و ایران قابل مقایسه نیست اما دیدن آن در تور گرجستان دیدنی و جالب است .

مسجد جامع تفلیس

مسجد در منطقه شهر قدیمی تفلیس و در مجاورت رود کورا قرار دارد , در اطراف مسجد رستوران ها غذای حلال ارائه میدهند همچنین حمام آب گرم گوگرد تفلیس هم در نزدیکی مسجد قرار دارد . بیشتر مسلمانان تفلیس از شیعه و سنی برای عبادت به این مسجد می آیند 

مسجد جامع تفلیس

معماری مسجد تلفیقی از معماری اسلامی ایران و آذربایجان است . داخل و خارج مسجد با کاشی های کوچک آبی رنگ با نقوش اسلامی و مزین به نام های خدا تزیین شده . تزیینات خارجی مسجد شباهت زیادی به مساجد ایران دارد در حالیکه تزئینات داخل آن بیشتر شبیه مساجد ترکیه دارد .

مسجد جامع تفلیس

به هر جهت بعد از بازدید از تعداد زیادی کلیسا در تور تفلیس دیدن یک مسجد خالی از لطف نیست . با توجه به اینکه قیمت تور گرجستان در مقایسه با کشور های مجاور بسیار ارزان و مقرون به صرفه است پیشنهاد میکنیم تجربه سفر به این سرزمین زیبا و تاریخی را از دست ندهید .

نقشه

ما را محبوب کنید