موزه سیمون جاناشیا تفلیس

مشخصات

کشورکشور گرجستان
شهرشهر تفلیس
آدرس3, Rustaveli Ave., 0105, Tbilisi
توضيحات

موزه سیمون جاناشیا گرجستان ، که قبلا به عنوان موزه دولتی تاریخ گرجستان شناخته میشد ، یکی از مهم ترین موزه های تاریخی در تفلیس گرجستان است که مهم ترین آثار باستانی این کشور را به نمایش گذاشته.

موزه سیمون جاناشیا

موزه سیمون جاناشیا تفلیس در 1852 جزوی از انجمن جغرافیای وزارت قفقاز روسیه  بود و در سال 1865 به ابتکار کاشف آلمانی  Gustav Radde به عنوان موزه تاسیس شد . پس از استقلال گرجستان از روسیه در سال 1918 ، نام موزه در سال 1919 به موزه دولتی تاریخ گرجستان تغییر یافت . پیشنهاد میکنیم در طی تور تفلیس خود حتما از این موزه دیدن کنید 

موزه سیمون جاناشیا

 Noe Kipiani اولین مدیر موزه بود. بخش عمده ای از آثار موزه که پس از درگیری ها در کشور در سال 1921  توسط دولت گرجستان به اروپا منتقل شده بود در سال 1945پس از تلاش های فراوان محقق گرجستانی Ekvtime Takaishvili به کشور بازگشت . در سال 1947 نام موزه به افتخار مورخ و تاریخ دان گرجستانی به نام سیمون جاناشیا نامگذاری شد . موزه به طور قابل توجهی در طول سال های آشوب پس از فروپاشی شوروی در گرجستان در اوایل 1990 فرسوده و تخریب شد .  اولین بار در جنگ داخلی در دوران کودتای نظامی در 1991تا 1992 آسیب دید و پس از آن بخشی از مجموعه آن   در سال 2004 در آتش سوخت . موزه جاناشیا همانند موزه های دیگر گرجستان تحت یک سیستم مدیریت مشترک موزه ملی گرجستان یکپارچه شده است.

این موزه یکی از مهم ترین و جالب ترین جاذبه های تور گرجستان محسوب میشود.

روزها و ساعت های کاری : 6 روز هفته از ساعت 11 تا 4 بعد از ظهر به غیر از دوشنبه ها (دوشنبه ها تعطیل است )

بهای بلیط : برای بزرگسالان : 3 لاری ، برای دانشجویان : 1.5 لاری ، برای کودکان زیر 6 سال و بی سرپرست رایگان 

بهای تور و راهنما : 10 لاری

نقشه

ما را محبوب کنید