کلیسا سیونی تفلیس

مشخصات

کشورکشور گرجستان
شهرشهر تفلیس
آدرسErekle"s Street, Tbilisi, Georgia
توضيحات

کلیسای سیونی واقع در مرکز شهر تفلیس کلیسایی است قدیمی و سرشار از هنر. این کلیسا یکی از قدیمی ترین کلیسا های تفلیس است که در قسمت قدیمی شهر یعنی (old town) قرار دارد و دسترسی و پیدا کردن آن بسیار آسان است .

90% مردم گرجستان ارتودوکس هستند و به همین دلیل همیشه کلیسا ها پر از زیارت کنندگان است و در هر ساعت روز که بروید این کلیسا شلوغ و پر ازدحام است .
کلیسا سیونی تفلیس
بیشتر کلیسا های کشور گرجستان از روی نام های سرزمین مقدس نام گذاری شده اند و این کلیسا زیبا هم از روی نام کوه صهیون واقع در اورشلیم نام گذاری شده و به علت تعدد این نام در بین کلیسا های گرجستان این کلیسا به نام "سیونی تفلیس " شناخته میشود .
بنای اصلی کلیسا در اواخر قرن ششم و اوایل قرن هفتم ساخته شده اما از این تاریخ به بعد بارها به دلایل مختلف از جمله حمله بیگانگان ساختار کلیسا تخریب و دوباره ساخته شده .
کلیسا سیونی تفلیس
کلیسایی کنونی در واقع از قرن 13 به جا مانده و تنها چند تغییر کوچک در داخل آن در قرن 17 و 19 انجام شده . کلیسا سیونی تا سال 2004 و قبل از تاسیس کلیسای جامع تثلیث تفلیس معروف به سامِبا کلیسای جامع گرجستان و تفلیس بود . 
با این حال حتی پس از برگرفته شدن این عنوان هم کلیسا اهمیت خود را از دست نداد و هنوز محل عباذت بسیاری از اهالی گرجستان و در صدر لیست جاذبه های دیدنی تور تفلیس قرار دارد که برای هر توریست تور گرجستان جذاب و خاطره انگیز است .
 
کلیسا سیونی تفلیسکلیسا سیونی تفلیس
نقشه

ما را محبوب کنید