Sevanavank – صومعه وانک

مشخصات

کشورکشور ارمنستان
شهرشهر سوان
آدرسSevan, Armenia
توضيحات

صومعه Sevan یک پرواز طولانی از گامها روی تپه لاک پشت مانند شبه جزیره است و مناظری از دریاچه را دارد. در تابستان و پاییز، یک پوشش ضخیم از ابر بر روی کوههای Areguniats تا شمال کشیده می شود که در لبه دریاچه تبدیل به بخار می گردد.پیشنهاد ما بازدید از این مکان زیبا در تور ارمنستان می باشد.

اولین اثر تاریخی در گامهای منجر به این صومعه، متعلق به یک افسر نیروی دریایی در قرن بیستم و فرمانده ناوگان روسیه در دریاچه Sevan  است. اولین کلیسا Arakelots (رسولان) نام دارد که توسط Surp Astvatsatsin (مادر مقدس خدا) پیروی شده و حیات آن پوشیده از چلیپاسنگ (سنگ صلیب) است. St Mesrop Mashtots  تصور می کرد که 12 نفر از میان دریاچه در حال عبورند که محل پیدا شدن یک کلیسا را به او نشان دادند. ملکه Mariam همسر Syunik Vasak ، کلیساهایی را در سال 874 ساخت که اخیراً ترمیم شده اند. صومعه Sevan در قرن 19، محلی برای اصلاح راهبان گمراه و مجرم بود. رژیم سختی وجود داشت و به هیچ زنی اجازه داده نمی شد.

تا بالای تپه و آنسوی پایه های کلیسای Surp Harutyun ادامه دهید تا به بلند ترین نقطه شبه جزیره با مناظر وسیع برسید. در آن طرف تپه دو ساختمان وجود دارد: یکی از آنها متعلق به اتحادیه ملی نویسندگان (که به روی عموم بسته است) و دیگری خانه تعطیلات رئیس جمهور می باشد که با حصار بلندی محافظت می شود. ساختمانی که در سمت شمالی شبه جزیره قرار دارد، یک مدرسه دینی برای کلیسای رسولان ارمنی است. دانشجویان گاهی اوقات در پارکینگ خودروها در نزدیکی پله ها فوتبال بازی می کنند. دو مغازه سوغاتی و رستوران Ashot Yerkat نیز در آنجا وجود دارد.

Marshrutky (AMD100) تا Sevanavank بین ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر از ایستگاه تاکسی در 500 متری شرق avtokayan (ایستگاه اتوبوس) سوان عازم می شود. به عبارت دیگر، تاکسی ها در سوان فراوان هستند. هر تاکسی تا و از صومعه با 30 دقیقه زمان انتظار، 2000 درام است.

نقشه

ما را محبوب کنید