تور آنکارا

شهر آنکارا بعد واقع در مرکز منطقه آناتولی دومین شهر بزرگ ترکیه و پایتخت آن است .این شهر در مرکز خط راه آهن و شاه راه جاده ای ترکیه قرار دارد و . ازنظر دسترسی به دیگر شهر وضعیت مطلوبی دارد.این شهر مرکز سیاسی و اقتصادی ترکیه است . متاسفانه به علت کمبود اطلاعات و عدم تبلیغات مفید تعداد و تنوع تور انکارا در کشورمان بسیار کم است و اکثر مسافران این شهر هدف اقتصادی دارند. البته باید دکر کرد آنکارا به علت میزبانی از دولتمندان ترکیه دارای امکانات فراوان از نظر حمل و نقل و جاده و هتل های لوکس میباشد. این شهر بر خلاف استانبول که بسیار اروپایی است بیشتر مانند شهر های آسیایی است.

 آنکارا یکی از خشک ترین شهر های ترکیه است و زمستان های سرد و برفی و تابستان های گرم وخشک دارد. مهم ترین محصولات آن عسل و گلابی و انگور موسکات است.آنکارا شهر بسیار قدیمی با تاریخ بسیار غنی است که پادشاهانی مانند بیزانس ها و رومی ها و عثمانی ها به آن حکومت کردند خوشبختانه هنوز آثار زیادی از این دوران در سطح شهر باقی مانده که به خوبی از آنها مراقبت و بهره برداری میشود . مهمترین آنها منطقه ای به نام تپه سنگی است به مساحت 150 m بالای ساحل رودخانه  Ankara Çayı که نمونه های خوبی از معماری دوران عثمانی و دوره روم میباشد.

از مهم ترین دیدنی های آنکارا میتوان به مقبره آتاتورک ، موزه جامع و فرهنگ آنکارا ، موزه مجسمه و نقاشی آنکارا ، موزه هنر های مدرن آنکارا (Cer Modern) ، موزه جنگ آزادی (Kurtuluş Savaşı Müzesi) ، حمام های رومی ، تاتر رومی و.... میباشد.

باید اعتراف کرد به علت کم بودن استقبال ایرانیان از آنکارا کمی تور آنکارا محدود و دارای تنوع کمی است ولی توصیه میکنیم حتما از این شهر قدیمی و زیبا دیدن کنید. 

 توراز شهربه شهرمدت اقامتاز قیمتبیشتر
ما را محبوب کنید